Poniedziałek, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 535
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Humanitarium czyli wiedza bez tajemnic

Wiadomości: Gmina Świdnica
Czwartek, 17 maja 2012, 8:47
Aktualizacja: 8:50
Autor: red
Fot. użyczone
Znani są z osiągnięć sportowo–artystycznych, ale jak sami mówią dobrej wiedzy nigdy nie za wiele. Szczególnie jak można ją pogłębiać za pośrednictwem doświadczeń w „Hummanitarium”. 12 maja, trzydziestopięcioosobowa grupa gimnazjalistów z Lutomi Dolnej odwiedziła „Ogrody Doświadczeń” we Wrocławiu, które stanowią obiekt o nazwie „Humanitarium”.

W ramach projektu Akademii Uczniowskiej odwiedziliśmy Ogród Botaniczny we Wrocławiu, w trakcie którego uczniowie sporządzali listę 10 najpiękniejszych roślin w ogrodzie. Następnie zwiedzaliśmy Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie podczas oglądania eksponatów i słuchania wykładu przewodnika muzeum uczniowie wypełniali kart pracy dotyczące owadów i ptaków. Ostatnią atrakcja wycieczki było odwiedzenie wystawy „Humanitarium” dotyczącej człowieka. Składała się ona z interaktywnych eksponatów oraz nowoczesnych multimediów, które angażowały zarówno umysł jak i ciało zwiedzających i na pewno dostarczały niezapomnianych wrażeń . Wystawa pozwoliła zrozumieć zasady działania ludzkiego ciała i umysłu oraz pobudzić szacunek i ciekawość do otaczającego nas świata – mówi szkolny koordynator projektu Akademia Uczniowska Anna Majcher.

Od 2010 r. uczniowie z Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej, zgłębiają tajniki takich dziedzin naukowych jak biologia, matematyka, fizyka i chemia uczestnicząc w tematycznych spotkaniach w ośrodkach naukowych. Koszty takich wyjazdów są refundowane w ramach projektu Akademia Uczniowska.
Ostatnia wizyta w „Hummanitarium” pozwoliła nam pozyskać kolejną, dużą porcję wiedzy i to nie tylko z biologii, ale także z pozostałych dziedzin tj. fizyka, matematyka czy chemia. Możliwość samodzielnego wykonania doświadczeń i zobaczenia na żywo tego, o czym czytamy w szkolnych podręcznikach jeszcze bardzie pogłębia naszą pasję do przedmiotów ścisłych – mówią uczestnicy projektu.

„Ogrody Doświadczeń” - to centrum nauki oferujące interaktywną wystawę z elementami multimedialnymi, poświęconą człowiekowi i otaczającemu go środowisku. Jak mówią pomysłodawcy przedsięwzięcia ...stawiamy na bezpośrednie doświadczenie, naszą wystawę będzie się zwiedzać wszystkimi zmysłami. Wszystkiego będzie można dotknąć, usłyszeć, powąchać a nie tylko zobaczyć...
Inwestorem Hummanitarium jest miasto Wrocław, a koordynatorem merytoryczno-organizacyjnym Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group