Piątek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 463
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Hurra, mamy mieszkanie!

Wiadomości: Region - Świebodzice
Środa, 30 grudnia 2009, 19:56
Aktualizacja: 22:25
Autor: MEG
Fot. umswiebodzice
Radość, wzruszenie, niedowierzanie – to naprawdę moje mieszkanie? Rzadko się chyba zdarza, by ktoś tak się cieszył z mieszkania komunalnego. Ale gdy się dostaje nowe, pachnące świeżością i farbą pomieszczenia, w dodatku w tak ładnym miejscu – można skakać do góry ze szczęścia. Rok 2009 kończy się dla kilkunastu rodzin ze Świebodzic po prostu wyjątkowo.

Może skoków nie było, ale szerokie uśmiechy i czasem i łezka w oku – jak najbardziej. Kilkanaście osób odebrało dziś z rąk burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza klucze do nowych mieszkań komunalnych. Powstały w dawnym budynku pogotowia przy ul. Aleje Lipowe 1. Po ciemnym, ponurym molochu nie ma śladu. Są ładne, szerokie, odmalowane korytarze, przestronne pokoje w mieszkaniach i nowa, piękna elewacja, w kolorze czerwonym i białym. Podczas renowacji zachowano dawny wygląd budynku, obłożonego czerwoną cegłą klinkierową. Białe wstawki przy oknach i wykuszach są dodatkową ozdobą.

- Czekałam ponad 3 lata, więc krócej niż inni moi nowi sąsiedzi - mówi uszczęśliwiona pani Justyna Smusz. - Ale dla mnie te 3 lata to też było długo. A teraz mam już klucze w ręku i nikomu nie oddam! Bardzo się cieszę, mieszkanie jest cudne, nawet piwnica mi się podoba, wszystko.

Pani Monika Jaworska dostała podobno najładniejsze mieszkanie w całym budynku. Jej oczywiście też się bardzo podoba. - Dużo miejsca - mówi rozglądając się po swoim mieszkaniu szczęśliwymi oczami. – Wszystko mam już od dawna w głowie, gdzie staną meble, gdzie kanapy. Jestem bardzo szczęśliwa.

W grupie tych, którzy otrzymali swoje upragnione cztery kąty są także i tacy, którzy czekali 7 lat. Wiele rodzin przeprowadzi się z 12-metrowego pokoiku na 50-metrowe i większe „apartamenty”. Jest więc z czego się cieszyć.
- Mam nadzieję, że będzie się tu ludziom dobrze mieszkać – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. - Radość tych ludzi autentycznie cieszy, poza tym ważne z punktu widzenia gminy jest to, że tym budynkiem na Alejach Lipowych udało się rozwiązać problem rodzin kilkuosobowych. To właśnie rodziny wielodzietne dostały tu swoje lokum.

Największe mieszkanie, na ostatnim piętrze, pozostanie w dyspozycji Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Tu zamieszkają usamodzielniający się podopieczni domu dziecka lub młodzi ludzie wychodzący z rodzin zastępczych. Na parterze z kolei są mieszkanie socjalne, w tym dwa w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych, z osobnym wejściem, podjazdem dla wózka, itd.

Koszt adaptacji budynku po pogotowiu to 2,5 mln zł. Ponieważ obiekt jest zabytkiem, władze miasta zamierzają zgłosić go do konkursu „Modernizacja roku”. W 2009 roku Świebodzice otrzymały specjalną nagrodę Ministra Infrastruktury za wzorowe zmodernizowanie zabytkowego mostu w Cierniach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group