Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 930
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: I Maraton Zumba Love Strzegom 2014

Środa, 22 stycznia 2014, 11:16
Aktualizacja: 11:18
Autor: red.
Strzegom: I Maraton Zumba Love Strzegom 2014
Fot. UM Strzegom
26 stycznia o godz. 14.00 w hali OSiR w Strzegomiu odbędzie się I Maraton Zumba Love Strzegom 2014 pod honorowym patronatem Zbigniewa Suchyty, burmistrza Strzegomia.

Maraton jest kolejną imprezą tego typu przeprowadzaną na Dolnym Śląsku. Poprzednie odbyły się w Dzierżoniowie, Legnicy, Wrocławiu. Prowadzącymi będzie czworo dyplomowanych instruktorów-wykonawców: Ewa Zapolna, Dagmar Rój, Urszula Puzio i Alicja Janicka. Aktywny udział zapowiedziała Poseł na Sejm RP Pani Monika Wielichowska. Impreza będzie okazją do pokazania szerszej publiczności sportu, jakim jest ZUMBA, a także formą promocji miasta Strzegom. Organizatorkami imprezy są: Ewa Zapolna i Diana Szwed z fachowa pomocą Strzegomskiego Centrum Kultury oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu.

- Maraton będzie muzyczno-taneczną imprezą roku - uważa współorganizatorka imprezy Diana Szwed. I dodaje: - W hali OSiR w Strzegomiu zagoszczą mieszkańcy z sąsiednich gmin i powiatów, a przede wszystkim dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe z naszej gminy. Do tej pory mieszkanki naszej gminy były raczej widownią, teraz same tworzą piękne widowisko. Szacujemy, że w Gminie Strzegom jest do 500 osób uprawiających tę ciekawą dyscyplinę sportu pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Zajęcia ZUMBY zarówno na wsi jak w mieście pozwalają kobietom w różnym wieku na spędzenie w ciekawy i aktywny sposób czasu wolnego. - ZUMBA daje radość i energię, łączy pokolenia ponieważ tańczą babcie, mamy, córki i wnuczki. Regularny udział w zajęciach poprawia koordynację ruchową dzieci i młodzieży. Systematyczne ćwiczenia poprzez taniec modelują sylwetkę i poprawiają samopoczucie. Dla Pań najbardziej motywujące w ZUMBIE jest to, że podczas tego typu tańca spalanych jest jednorazowo 600 kalorii - wyjaśnia Ewa Zapolna, współorganizatorka maratonu.

-ZUMBA spodobała mi się do tego stopnia, że obecnie uczęszczam na kurs instruktorski ZUMBA ZIN we Wrocławiu - informuje Natalia Szwed, zaangażowana uczestniczka zajęć.

-Ponieważ preferuję zdrowy styl życia ZUMBA jest dla mnie idealną forma ruchu. Mobilizacją do przychodzenia na zajęcia są spotkania z przyjaciółki i koleżanki, z którymi mogę miło i przyjemnie spędzać wolny czas. Bezcenne jest to, że po zajęciach wszystkie jesteśmy uśmiechnięte i rozpromienione. Zachęcam wszystkie panie, oczywiście panów także, do uczestnictwa w zajęciach ponieważ zasilają one w pozytywną energię potrzebna w życiu zawodowym i prywatnym - komentuje Aneta Wiklińska.

Małgorzata Czerniawska, od czterech lat uprawiająca ZUMBĘ, mówi: - Mogę ćwiczyć a zarazem dobrze się bawić. ZUMBA pozwala mi odreagować od codzienności. Ćwicząc dwa razy w tygodniu przez godzinę nie odczuwam w ogóle zmęczenia. Spotykam cudownych ludzi a wracając z ćwiczeń mam dużo energii i pozytywnie myślę.

Niech nikogo z Państwa nie zabraknie 26 stycznia 2014 r. o godz. 14.00 w Hali OSiR w Strzegomiu! I Maraton ZUMBA LOVE STRZEGOM 2014 to nowa, taneczna wizytówka Strzegomia. Proszę tego nie przeoczyć!

(UM Strzegom)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group