Wtorek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 623
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

I Memoriał Bogdana Szymańskiego w tenisie ziemnym

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 26 września 2013, 20:29
Aktualizacja: 20:30
Autor: MDvR
Fot. ŚOSiR
Turniej, który ma być imprezą cykliczną rozpoczął się w niedzielę, 22 września o godz. 9.00. O 12.00 dokonano formalnego otwarcia memoriału, w którym oprócz zawodników uczestniczyła żona Bogdana Szymańskiego, Małgorzata. Wiesław Kułakowski z Tenis Fan Klubu w kilku słowach przypomniał sylwetkę popularnego „Szymona”, po czym wyznaczona delegacja zawodników, pani Małgorzata Szymańska, Jan Czałkiewicz, p.o. dyrektora ŚOSiR–u, Wiesław Żurek, prezes Fundacji „Łączy nas Football” udali się na cmentarz i złożyli wiązanki kwiatów na grobie Bogdana Szymańskiego.

Memoriał rozgrywany był w dwóch kategoriach: single - masters oraz deble. W turnieju singlowym grała rozstawiona najlepsza ósemka zawodników ze świdnickiego rankingu tenisowego. Dziewięć par deblowych po rozlosowaniu zawodników podobnie jak single grało mecze systemem brazylijskim, do dwóch przegranych meczów. W wielu przypadkach o zwycięstwie decydował dopiero tie-break, co świadczy o zaciętych pojedynkach. A im bliżej finałów mecze były coraz bardziej wyrównane.

W finale singli Andrzej Pawłowski w setach 6-4, 6-4 pokonał Michała Kozłowskiego. W deblu w meczu o pierwsze miejsce lepsi okazali się Robert Kurowski i Patryk Leśniara pokonując parę Norbert Kuraciński i Sebastian Pękała.

Na czwórkę finalistów, tak w singlu jak i w deblu, czekały cenne nagrody rzeczowe, statuetki oraz dyplomy. Zawody zakończyły się wspólnym grillem. Do przeprowadzenia memoriału finansowo i organizacyjnie przyczyniły się: Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Tenis Fan Klub, Fundacja „Łączy nas Football”, firma Jodko-Schiewe, firma Wektor, firma Jako. Nad stroną systemu rozgrywek czuwał Waldemar Kurek /ŚOSIR/, resztą organizacji zajęli się Wiesław Kułakowski i Stanisław Seweryn /Tenis Fan Klub/.

Najlepsi singliści:
1. Andrzej Pawłowski
2. Michał Kozłowski
3. Sebastian Kalemba
4. Marek Florczak
5. Marek Orzechowski
6. Dariusz Pytel
7. Bartek Różycki
8. Mariusz Misiek

Klasyfikacja deblistów:
1. Robert Kurowski, Patryk Leśniara
2. Norbert Kuraciński, Sebastian Pękała
3. Mariusz Kwinta, Janusz Sikora
4. Mariusz Paździora, Kamil Ślęzak
5. Dariusz Sztuka, Mariusz Bielejewski
6. Jarosław Babicz, Wacław Leszczyński
7. Wiesław Wojewoda, Małgorzata Misiek
8. Łukasz Zięta, Irek Wiercigroch
9. Waldemar Dziewisz, Janusz Barylski

(ŚOSiR)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Wilson 27-09-2013 20:23
To wspaniały pomysł aby grać turniej jako memoriał poświęcony wielkiemu tenisiście, oddanemu świdnickiemu tenisowi-Bogdanowi Szymańskiemu, którego nie ma już niestety wśród nas.To dzięki niemu tak rozkwitł świdnicki tenis, który może poszczyczyć się dobrymi zawodnikami, a także amatorami w różnym wieku. Bogdan kochał grać, kochał tenis, kochał sport. Nawet już ciężko chory biegał, walczył i nigdy się nie poddawał. Był wzorem jako sportowiec, szef firmy, a także ojciec rodziny.Bogdan-dziękujemy, nigdy nie zapomnimy!Na turnieju byli wszyscy, którzy go kochali. Było to wspaniałe spotkanie i tryumf świdnickiego tenisa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group