Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Czytających: 989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: I ślubuję Ci – po latach odnowili małżeńską przysięgę

Niedziela, 16 października 2011, 20:11
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 października 2011, 12:28
Autor: GrA
Świdnica: I ślubuję Ci – po latach odnowili małżeńską przysięgę
Fot. Agnieszka Gryc
Szesnaście par małżeńskich ze Świdnicy i gminy Świdnica odnowiło po pięćdziesięciu, a niektórzy nawet po sześćdziesięciu latach, swoją małżeńską przysięgę.

Julia i Antoni Błahuta, Alina i Henryk Bohuszewicz, Aleksanda i Piotr Jasionowscy, Liliana i Władysław Jędrzejewscy, Teresa i Aleksander Jachimiuk, Teresa i Antoni Lotycz, Emilia i Jan Makowscy, Jadwiga i Władysław Malanowscy, Wanda i Czesław Pietraszewscy, Krystyna i Władysław Poszwa, Maria i Stanisław Szczepaniak, Marianna i Jan Szostak, Danuta i Stefan Szustka, Bogusława i Jan Traczyńscy, Anna i Piotr Zabielscy oraz Wacława i Stanisław Zająć to małżonkowie, którzy śmiało mogą powiedzieć, że ich zawarte przez nich małżeństwa przetrwały niejedno. W sobotę w Urzędzie Stanu Cywilnego w Świdnicy po pięćdziesięciu i sześćdziesięciu latach małżeńskiego pożycia, w otoczeniu najbliższych pary odnowiły przysięgę małżeńską.

- To powód do wzruszeń i dumy. Takiego jubileuszu w Świdnicy jeszcze nie było. Obliczyłem szybko i wyszło, że łącznie macie 840 lat. Jak spotkamy się za dziesięć lat w tym miejscu to będzie już ponad tysiąc lat – śmiał się prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek. – To Państwo tworzycie historię Świdnicy. Bez waszej wzajemnej miłości nie byłoby co pokazywać następnym pokoleniom.

Podczas jubileusz małżeństwa zostały odznaczone medalami za długoletnie pożycie małżeńskie przyznanymi przez prezydenta RP. Nie zabrakło także kwiatów i wspólnego toastu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group