Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 974
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: II Charytatywny Bal Policji Dolnośląskiej

Środa, 10 lutego 2016, 14:20
Autor: opr.red.
Wałbrzych: II Charytatywny Bal Policji Dolnośląskiej
Fot. użyczone
Ideą przedsięwzięć charytatywnych jest bezinteresowna pomoc, dzięki której przyczyniamy się do szerzenia dobra.

Taka intencja towarzyszyła komitetowi organizacyjnemu II Charytatywnego Balu Policji Dolnośląskiej, który odbył się w Zamku Książ w Wałbrzychu, a który swoim patronatem objął Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciech Ołdyński. Celem balu było zebranie środków na wsparcie rodziny asp. szt. Marka Dziakowicza, który w lipcu 2015r. zginął ratując ludzkie życie.

Szacownych gości przybyłych na bal, w sali Maksymiliana, witał posterunek honorowy wystawiony przez Komendę Miejską Policji w Wałbrzychu. Uroczystego otwarcie balu dokonał Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciech Ołdyński.
Bal rozpoczął się Polonezem skomponowanym przez Wojciecha Kilara do filmu "Pan Tadeusz" w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod batutą komisarza Adama Witiwa. Poloneza poprowadzili tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”.

Organizatorzy balu przygotowali wiele atrakcji. Historię Zamku Książ przybliżył przewodnik turystyczny, pasjonat historii – Andrzej Gaik. Podczas nocnego zwiedzania zamku Biała i Czarna Dama rywalizowały w straszeniu, przechodzących zakamarkami zamku gości. Z niemałym zachwytem wysłuchano recitalu Anny Rudewicz, stypendystki Prezydenta Miasta Wałbrzycha, która zaprezentowała utwory z repertuaru Edith Piaf.

Goście bawili się przy utworach tanecznych w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod batutą komisarza Adama Witiwa.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się zorganizowana loteria fantowa. Wszyscy mieli nadzieje na główna wygraną, jaką był tygodniowy pobyt na Lazurowym Wybrzeżu. Prowadzący II Charytatywny Bal Policji Dolnośląskiej, dziennikarz Rafał Pawłowski z wrodzona swadą i poczuciem humoru, zachęcał wszystkich do kupowania losów.

Dzięki wielkim sercom darczyńców na rzecz rodziny Marka udało się zebrać kilka tysięcy złotych. Wszystkim ludziom dobrej woli za okazaną pomoc i wsparcie podziękował Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciech Ołdyński oraz Komitet Organizacyjny II Charytatywnego Balu Policji Dolnośląskiej.

***

Policja dolnośląska od wielu lat jest inicjatorem szeregu przedsięwzięć, które przyczyniają się do niesienia pomocy. I Bal Charytatywny Policji Dolnośląskiej odbył się 7 lutego 2015 r. w Zamku na Skale w Trzebieszowicach. Zbierano wówczas środki na wsparcie Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach oraz pokrycie kosztów rehabilitacji mieszkanki Ząbkowic Śląskich Dominiki Dyl, która od urodzenia cierpi na wiele schorzeń. Dziewczynka od 2011 r. za zgodą Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu jest honorową policjantką.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group