Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 988
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: II Jesienny Integracyjny Rajd Kół PTSM

Poniedziałek, 3 października 2016, 10:12
Aktualizacja: 10:15
Autor: red
Świdnica: II Jesienny Integracyjny Rajd Kół PTSM
Fot. użyczone
30 września dzięki wspólnym wysiłkom Zespołu Szkół Hotelarsko – Turystycznych im. Tony Halika w Świdnicy i PTSM O/Wałbrzych odbył się II Jesienny Integracyjny Rajd Kół PTSM.

Impreza rozpoczęła się o godz. 10.00 przy stacji PKP Świdnica Miasto, skąd uczestnicy, podzieleni na grupy wyruszyli w trasę. Grupom przewodziły uczennice klasy turystycznej ZSHT w Świdnicy - Laura Oszczepalska , Martyna Wołoch, Ola Toporowska, Sandra Talaga, Sabina Staśkiewicz, Natalia Kuc wraz nauczycielami Panem Marcinem Niemczykiem, Panem Łukaszem Soboczyńskim oraz Kierownikiem SSM w Świdnicy Iloną Rutkowską.

Uczestnicy mieli okazję zobaczyć najpiękniejsze zabytki Świdnicy, m.in. Kościół Pokoju (wpisany na światową listę zabytków UNESCO), Katedrę PW. Św. Stanisława i Wacława, Aptekę pod Bykami, Muzeum Dawnego Kupiectwa, Wieżę Ratuszową oraz wiele innych ciekawych miejsc. Celem rajdu była integracja członków kół PTSM z terenu Wałbrzycha oraz Gminy Świdnica, natomiast głównym założeniem była promocja regionu świdnickiego i wałbrzyskiego. Uczestnikom przybliżone zostały walory krajoznawcze, turystyczne i historyczne Świdnicy.

Na metę rajdu wybrano Szkolne Schronisko Młodzieżowe przy Zespole Szkół Hotelarsko – Turystycznych w Świdnicy mieszczące się przy ul. Kanonierskiej, gdzie odbyło się podsumowanie. Miejsce to zostało wybrane nie przypadkowo. SSM w Świdnicy od wielu lat jest zrzeszone w Polskim Towarzystwie Schronisk Młodzieżowych. Zdobyło wyróżnienia przyznawane przez tę organizację za swoją działalność w 2010 i 2014 roku- w ramach Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych obiekt otrzymał srebrne wyróżnienia. Podczas podsumowania zostały wręczone przez Prezesa PTSM O/Wałbrzych Pana Zygmunta Nowaczyka podziękowania dla dyrektorów szkół, które wzięły udział w rajdzie.

W Schronisku uczestnicy rajdu mogli skorzystać ze specjalnie dla nich przygotowanego poczęstunku. Otrzymali również pamiątkowe odznaki i upominki. Całą imprezę można uznać za bardzo udaną. Młodzież wyraziła chęć uczestnictwa w kolejnych rajdach PTSM.

Rajd odbył się w 90 rocznicę utworzenia Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group