Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 649
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: II Kongres Regionów – o żywiołach

Piątek, 18 lutego 2011, 9:37
Aktualizacja: 9:43
Autor: red.
Świdnica: II Kongres Regionów – o żywiołach
Fot. Wiktor Bąkiewicz
– Przed rokiem, podczas pierwszej edycji Kongresu Regionów wielu mieszkańców miast i miejscowości dotkliwie doświadczyła powódź. Podczas drugiego Kongresu Regionów chcemy porozmawiać o tym jak skutecznie walczyć z żywiołami – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy. – Wraz z ekspertami chcemy szczegółowo przeanalizować mocne i słabe strony przygotowań. Chcemy uzyskać odpowiedź na pytanie jak możemy minimalizować straty i gdzie szukać pomocy. To bardzo ważne pytania, które będą się przewijać podczas kongresowych paneli. To główny temat, ale nie jedyny, ponieważ w trakcie trzech kongresowych dni zaplanowano trzy sesje plenarne oraz około siedemdziesiąt paneli dyskusyjnych.

Druga edycja kongresu samorządowego odbędzie się w dniach 10-12 maja, jak już informowaliśmy Państwa w grudniu zeszłego roku (Trzy sesje i siedemdziesiąt paneli – nowy Kongres Regionów szykuje się na maj). Tegorocznym tematem przewodnim będzie „bezpieczeństwo i rozwój”.

Dyskusje zostaną podzielone na kilka ścieżek tematycznych: polityka, ustrój samorządów, relacje rząd-samorząd, gospodarka, biznes, inwestycje, urząd-obywatel, drogi i motoryzacja, e-urząd, e-obywatel, sport, EURO 2012. Do rozmów zaproszeni zostaną przedstawiciele samorządów, biznesu, administracji publicznej oraz Unii Europejskiej, a także eksperci, naukowcy i dziennikarze.

- Sukces pierwszej edycji, w której wzięło udział blisko półtora tysiąca osób pokazał, że takie spotkanie jest potrzebne - twierdzi Wiesław Podkański, prezes honorowy wydawnictwa Ringier Axel Springer Polska, wydawcy m.in. „Newsweeka”, „Forbesa” i „Faktu”. - Kongres to doskonała okazja i dobre miejsce do wymiany doświadczeń, a także pozyskiwania do współpracy nowych partnerów. Pozytywne sygnały od uczestników Kongresu i firm z całego kraju, które prezentowały swoją ofertę dla jednostek samorządu terytorialnego, wskazują, że mieliśmy intuicję decydując się na organizację tego przedsięwzięcia

Patronami instytucjonalnymi Kongresu Regionów są: Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Związek Powiatów Polskich. W tym roku organizatorzy spodziewają się ok. 2 tys. uczestników.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group