Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 964
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: II Kongres Regionów: Powstała Karta Świdnicka – samorządowcy chcą zmian

Czwartek, 12 maja 2011, 15:03
Aktualizacja: 21:17
Autor: GrA
Świdnica: II Kongres Regionów: Powstała Karta Świdnicka – samorządowcy chcą zmian
Fot. Agnieszka Gryc
Postulaty zmian w funkcjonowaniu samorządów lokalnych, które później trafią do władzy centralnej, sformułują odwiedzający świdnicki Kongres Regionów. W ten sposób powstaje Karta Świdnicka.

Do Karty wpisać może się każdy uczestnik Kongresu Regionów. W założeniu jednak ma ona służyć głównie polskim samorządowcom. – Pomysł Karty, to naturalna konsekwencja różnych dyskusji po pierwszym kongresie – mówi prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek, który dziś złożył swój podpis na Karcie. – Już wtedy powstało pytanie, w jaki sposób tą wspólną pracę samorządowców przełożyć dalej.

Karta Świdnicka ma być kontynuacją kongresowych działań – Chcemy mieć coś więcej po tym kongresie. Żeby móc to później przedstawić posłom, którym mają możliwość wprowadzania tych zmian, tak by samorząd mógł się rozwijać – wyjaśnia Wojciech Murdzek.

Karta Świdnicka ma na celu określenie właściwej roli samorządu terytorialnego w strukturze ustrojowej Państwa w oparciu o cztery podstawowe zasady: partycypacji, decentralizacji, samostanowienia oraz solidarności. Co roku podczas Kongresu Regionów stwarzana będzie lista postulatów, które później będą przekazywane władzy centralnej. – Chcemy część tych idei przełożyć na konkretne postulaty – dodaje prezydent Świdnicy.

Teraz w Świdnickiej Karcie 2011 znajduje się już ponad sto wpisów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group