Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 711
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: III Festiwal Reżyserii Filmowej – jakie gwiazdy przyjadą?

Sobota, 5 czerwca 2010, 6:54
Aktualizacja: 6:56
Autor: KO
Świdnica: III Festiwal Reżyserii Filmowej – jakie gwiazdy przyjadą?
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Jan Nowicki wraz z żoną Małgorzatą Potocką, Krzysztof Zanussi, Xawery Żuławski, Mirosław Bork, Sylwester Chęciński, Joanna Liszowska, Grażyna Wolszczak, Cezary Harasimowicz, Grzegorz Lipiec, Andrzej Krakowski, Jacek Samojłowicz, Robert Gonera i Małgorzata Kożuchowska – ich możemy się spodziewać za kilka dni w Świdnicy.

Wielkie odliczanie do festiwalu rozpoczęte. Już skompletowano widownię na uroczystość otwarcia i zamknięcia, pełne są rezerwacje na liczne seanse. W sumie na projekcjach i spotkaniach ma być blisko sześć tysięcy osób.

Wielkie święto kina rozpoczyna się w Świdnicy we wtorek, 8 czerwca i potrwa do soboty 12 czerwca.

– Ciekawy program z różnorodnym repertuarem filmowym, plus wartość dodana w postaci spotkań z reżyserami, aktorami i warsztaty filmowe – to atuty Festiwalu Reżyserii Filmowej. Do tego dzień z niemieckim kinem i nagrody dla najlepszych twórców – wylicza Stanisław Dzierniejko, producent festiwalu.

– Festiwal Reżyserii Filmowej to możliwość obejrzenia ciekawych propozycji filmowych, ale także gwiazdy na wyciągnięcie ręki. Można będzie je spotkać podczas projekcji, specjalnych spotkań, ale też przechadzające się po świdnickim Rynku. To wszystko sprawi, że w mieście z pewnością będzie można poczuć klimat X muzy – dodaje Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy

– Podczas 3 Festiwalu Reżyserii Filmowej najlepsi twórcy polskiego kina otrzymają tradycyjną nagrodę – złotego i kryształowego dzika. Jeden z kryształowych dzików – za całokształt twórczości – powędruje do Krzysztofa Zanussiego – informuje Janusz Zaorski, dyrektor artystyczny Festiwalu.

Bezpłatne wejściówki można odbierać jeszcze w poniedziałek, 7 czerwca w Biurze Festiwalowym (Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Franciszkańska 18, II p. pok. 304, w godz. 8.00-18.00, tel. 74 640 09 43). Osoby, które przyjadą spoza powiatu świdnickiego będą mogły odebrać zaproszenia w trybie indywidualnym, po uzgodnieniu z Biurem Festiwalowym.

Część projekcji jest już w pełni zarezerwowana. Jeśli jednak osoby z rezerwacją nie przyjdą na projekcje bądź spotkania, na widownię wpuszczani będą widzowie bez rezerwacji.
Szczegóły www.festiwalrezyserii.pl

III Festiwal Reżyserii Filmowej finansowany jest z budżetu miasta Świdnica, przy wsparciu środków sponsorów oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group