Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: III Ogólnopolski Kongres Regionów w Świdnicy pod patronatem Prezydenta RP

Wtorek, 3 kwietnia 2012, 8:29
Aktualizacja: 8:30
Autor: red
Świdnica: III Ogólnopolski Kongres Regionów w Świdnicy pod patronatem Prezydenta RP
Fot. red. archiwum
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Bronisław Komorowski objął patronatem honorowym III Ogólnopolski Kongres Regionów. Wielkie spotkanie samorządowców z przedsiębiorcami zaplanowano w Świdnicy (woj. dolnośląskie) w dniach 29–31 maja br.

Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem: „Samorząd – Inwestycje – Rozwój”. Organizatorami są wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska (wydawca m.in. Newsweeka, Forbesa, Faktu) i miasto Świdnica.
Do udziału zaproszono przedstawicieli samorządów, biznesu, administracji publicznej oraz Unii Europejskiej, a także ekspertów, naukowców i dziennikarzy.

W ramach Kongresu zaplanowano kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych i sesji plenarnych. Kongresowi towarzyszyć także będą imprezy wieczorne oraz wystawa, podczas której firmy z całego kraju zaprezentują swoją ofertę dla jednostek samorządu terytorialnego. Wręczone zostaną również nagrody w rankingach samorządowych, organizowanych przez Newsweek, Forbes, Komputer Świat, Auto Świat oraz Związek Powiatów Polskich.

– Organizując pierwszy Kongres Regionów nie przypuszczaliśmy, że już na samym początku będzie on sukcesem. Świadczą o tym blisko dwa tysiące uczestników, którzy co roku przybywają do Świdnicy, by dyskutować o kondycji polskiej samorządności. Liczymy, że tegoroczne spotkanie będzie równie liczne i owocne jeśli chodzi o wnioski wynikające z debaty samorządowej – mówi Wiesław Podkański, prezes honorowy Ringier Axel Springer.

– Ogólnopolski Kongres Regionów to przedsięwzięcie, które odgrywa ważną rolę w debacie o problemach i przyszłości polskich samorządów. Jest to możliwe dzięki wymianie doświadczeń znamienitych gości i uczestników kongresu. Ta wymiana zdań i dobrych praktyk jest kapitałem do tworzenia dobrej przyszłości polskich miast i miejscowości. Świdnica jest dobrym miejscem do spotkań i wymiany zdań. Działamy tak świadomie, zdając sobie sprawę, że właśnie w wyniku dyskusji rodzą się dobre pomysły – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

– Zaplanowane w ramach konferencji liczne panele dyskusyjne oraz sesje tematyczne stanowią doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i informacji na temat polskiej samorządności, a także do omówienia wielu ważnych zagadnień dotyczących współpracy regionalnej, inwestycji, zrównoważonego rozwoju, a także relacji samorządów z administracją publiczną i sektorem prywatnym, co sprzyja pobudzeniu dalszego rozwoju samorządu w Polsce – napisał Jacek Michałowski, szef Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej informując o patronacie prezydenta Komorowskiego.

Więcej informacji: www.kongresregionow.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group