Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 982
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krzyżowa: III Turniej Rycerski Księstwa Świdnicko–Jaworskiego w Krzyżowej już jutro

Piątek, 18 czerwca 2010, 17:22
Aktualizacja: Sobota, 19 czerwca 2010, 8:08
Autor: red.
Krzyżowa: III Turniej Rycerski Księstwa Świdnicko–Jaworskiego w Krzyżowej już jutro
Fot. UG Świdnica
Już jutro na terenie Fundacji Krzyżowa – w morderczych walkach rycerskich zmierzą się rajcowie powiatu świdnickiego i pisarze, czyli dziennikarze. Jak zapewniają organizatorzy z Gminy Świdnica szykuje się zacięta walka o Honor Dam i granitowy miecz rycerski, który będzie znakiem do organizacji turnieju w przyszłym roku.

Jedenaście drużyn zmierzy się w III Turnieju Rycerskim Księstwa Świdnicko-Jaworskiego w Krzyżowej. Pierwsza edycja imprezy odbyła się na Zamku w Bolkowie w 2007 r., zgromadziła ponad 1,5 tys. widzów. Druga edycja w czerwcu 2009 r. Świebodzicach, podczas obchodów 730-lecia nadania praw miejskich miastu, wyłoniła zwycięzcę: drużynę Grodu Zacnego z Gminy Świdnica, dzięki czemu ta właśnie gmina Świdnica jest organizatorem następnego turnieju.

- Zasłyszawszy wiele o czynach zgromadzonych z rozległych krain Księstwa Świdnicko-Jaworskiego braci wojów oraz pięknie ich niewiast 19 czerwca 2010 roku o godzinie 13.30 potyczki rajców na terenie Fundacji „Krzyżowa” organizujemy – mówi Teresa I Mocna (wójt Teresa Mazurek). - A że to idzie o honor Dam i Miecz Zwycięstwa, który prawo organizacji turnieju na ziemie zwycięskiej drużyny przenosi, szczęk mieczy, trzask kruszących się kopii, rżenie koni i sapanie zmęczonych rycerzy zewsząd słychać będzie.

Do walki przystąpi sześć samorządów: powiat świdnicki, Świdnica, gmina Świdnica, Świebodzice, Jawor, Strzegom, a także drużyna z powiatu łowickiego (partnerski powiat – powiatu świdnickiego).

- Na placu boju nie zabranie również nadwornych pisarzy w osobach średniowiecznych dziennikarzy z Wiadomości Świdnickich oraz Portalu internetowego Świdniczka.com – mówi Janusz Waligóra z urzędu gminy - Swoją wiedzą w zakresie nowych rozwiązań w budowie fortyfikacji i obrony zamków z bratnimi rycerzami Księstwa Świdnicko-Jaworskiego dzielić się będzie drużyna z hipermarketu Leroy Merlin w Świdnicy. Nad całością rycerskich zmagań czuwać będzie Bractwo rycerskie Zamku Bolków.

RAMOWY SCENARIUSZ III TURNIEJU RYCERSKIEGO
KRZYŻOWA – SOBOTA, 19 CZERWCA, GODZ. 13.30

PUNKT INFORMACYJNY – PRALNIA(NR 3) w godz. 12.30-13.20

GARDEROBA PRALNIA(NR 3)

ROZPOCZĘCIE TURNIEJU
Drużyny do godz. 13.20 powinny być gotowe do walecznych zmagań i gromadzić się przy PAŁACU (1) skąd o godz. 13.30 nastąpi przemarsz na plac boju (ZMAGANIA RYCERSKIE) – wzdłuż budynków o nr 4-3-2-9.

Po zajęciu miejsc na placu zmagań rycerskich nastąpi powitanie drużyn przez Teresę I Mocną, złożeniu przysięgi na regułę przystojnego zachowania na turnieju rycerskim i przy wystrzałach z hakownic zostanie uroczyście obwieszczona wiadomość o otwarciu III TURNIEJU RYCERSKIEGO KSIĘSTWA ŚWIDNICKO-JAWORSKIEGO.

KONKURENCJE
Następnie jak przystało na walecznych rycerzy swoją pierwszą, morderczą walkę obronę honoru białogłowy stoczą rycerze z Bractwa Rycerskiego Zamku Bolków.

Piękne białogłowy, obdarzone średniowiecznym talentem malarskim udadzą się do wyznaczonych miejsc, aby przyozdobić dzbany na eliksir miłości dla swoich rycerzy.

W tym samym czasie, 5-osobowe drużyny zmierzą się w równorzędnych wyścigach mając prototypy najlepszych nart BOLKA.

Tym rycerzom, którym nie opadną siły i będą nadal chcieli bronić honoru swoich Dam, zmierzą się w konkurencji iście rycerskiej ŚCINANIE GŁÓW. To walka wymagająca dużego sprytu i odwagi, ale i energii, dlatego białogłowy będą miały ELIKSIR ŻYCIA, który w następnej konkurencji KWIAT DLA BIAŁOGŁOWY pozwoli ocucić nieco ranionych w boju rycerzy. W nagrodę za ten ożywczy napój dzielni wojownicy będą mogli swoim Damom zdobyć ozdobne trofeum w BIEGU DAM I RYCERZY.

Na zakończenie swoją tężyznę fizyczną rycerze sprawdzą w SZKOCKICH ZAPASACH I RZUCIE ZAPAŁKĄ .

ZAKOŃCZENIE
Po obliczeniu wszystkich wyników z morderczych i tych przyjemnych konkurencji rycerskich Wójt Gminy Świdnica w asyście sławnego Rycerza Zamku Bolków ogłosi radosną wiadomość o zwycięstwie drużyny i wręczy MIECZ RYCERSKI, który będzie znakiem do organizacji turnieju w przyszłym roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group