Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 985
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Inauguracja programu „Razem bezpieczniej”

Czwartek, 13 października 2016, 9:21
Autor: red
Świdnica: Inauguracja programu „Razem bezpieczniej”
Fot. KPP Świdnica
Z udziałem funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, w sali Klubu Bolko przy Pl.Grunwaldzkim 11 w Świdnicy, odbyło się uroczyste rozpoczęcie realizacji projektu „Edukacja dla bezpieczeństwa w Świdnicy – działania na rzecz młodzieży i seniorów”.

Jest on realizowany w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej”. Uczestnicy spotkania wysłuchali między innymi wykładu przedstawiciela miejscowej jednostki policji, poznali zasady funkcjonowania narzędzi takich jak „Moja komenda” oraz „Krajowe mapy zagrożeń bezpieczeństwa” oraz spotkali się ze swoimi dzielnicowymi.

Patronem lokalnym tego rządowego przedsięwzięcia jest Gmina Miasto Świdnica, a organizatorami Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy, Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Świdnicy, Straż Miejska w Świdnicy oraz Dzienny Dom Senior Wigor w Świdnicy.

Program nastawiony jest na podniesienie świadomości z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa wśród młodzieży oraz seniorów.

W inauguracyjnym spotkaniu czynnie uczestniczyli przedstawiciele miejscowej policji, na czele z Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy - nadkom. Adamem Jackiem Pilchem.

Wśród wielu punktów programu, wykład skierowany do licznie przybyłych słuchaczy wygłosił nadkom. Robert Topolski – Specjalista Prewencji Kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Poruszane były tematy dotyczące głównych problemów młodzieży, czyli przemocy oraz cyberprzestępczości, jak i sposobów ochrony przed kradzieżami oraz oszustwami na szkodę osób starszych. Ponadto przedstawiono idee funkcjonowania aplikacji „Moja komenda” oraz nowego narzędzia multimedialnego - „Krajowe mapy zagrożeń bezpieczeństwa”. Na sali obecni byli także świdniccy dzielnicowi, dzięki czemu mieszkańcy mieli możliwość poznać oraz porozmawiać z funkcjonariuszami „opiekującymi się” ich rejonem zamieszkania.

Tego typu spotkania z udziałem świdnickich funkcjonariuszy, organizowane w ramach realizacji programu „Razem Bezpieczniej”, będą w najbliższym czasie cyklicznie powtarzane w wielu placówkach na terenie naszego powiatu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group