Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 981
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Inauguracja roku

Czwartek, 3 października 2019, 17:52
Autor: red
Żarów: Inauguracja roku
Fot. UM Żarów
Po raz 11. w gronie studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żarowie zabrzmiał hymn Gaudeamus Igitur.

W piątek, 27 września odbyła się oficjalna inauguracja roku akademickiego, w której udział wzięło kilkudziesięciu słuchaczy UTW, władze gminy Żarów, przedstawiciele Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz zaproszeni goście. W tym roku, w szeregi żarowskiego UTW wstąpili nowi seniorzy, a na wspólne zajęcia uczęszczać będzie ponad 170 studentów słuchaczy.

– Cieszymy się, że jest coraz więcej osób, które nie chcą na emeryturze zamknąć się w czterech ścianach i aktywnie spędzać czas w miłym towarzystwie. A w swojej ofercie mamy wiele zajęć, które mogą zainteresować nawet tych najbardziej wymagających – mówiła prezes UTW w Żarowie Krystyna Markiewicz.

Życzenia studentom na nowy rok akademicki składali także poseł na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka, zastępca burmistrza Przemysław Sikora, dyrektor GCKiS Tomasz Pietrzyk oraz Helena Słowik dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

– Uniwersytet Trzeciego Wieku w Żarowie to bardzo dobre miejsce dla naszych seniorów. Cieszę się, że tak sprawnie funkcjonuje już od 11 lat i możemy go wspierać. W nowym roku akademickim życzę Państwu dużo zdrowia i energii oraz wielu wspaniałych chwil w studenckim gronie – życzył Przemysław Sikora zastępca burmistrza.

Dyrektor GCKiS w Żarowie Tomasz Pietrzyk zapewnił także seniorów, że w przyszłym roku odbędzie się żarowska parada seniorów, podczas które otrzymają symboliczny klucz do bram miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group