• Sobota, 23 lutego 2019
  • Godz. 14:03
  • Imieniny: Damiana, Izabeli, Polikarpa, Romany
  • Czytających: 788
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Inauguracja sezonu kulturalnego w Świdnicy

Wiadomości: Świebodzice
Sobota, 22 września 2018, 15:57
Autor: red
Fot. organizatorzy
W czwartek, 4 października o godz. 18.00, w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbędzie się inauguracja sezonu kulturalnego. Podczas uroczystości wręczone zostaną Nagrody Prezydenta Miasta Świdnicy za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz statuetki „Mecenasa kultury”.

Prezydent, Beata Moskal-Słaniewska przyznała trzy indywidualne nagrody dla:
- Teresy Cory - za upowszechnianie kultury, w tym w szczególności za działania w ramach Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku;
- Artura Janickiego - za całokształt działalności w zakresie upowszechniania kultury;
- Zuzanny i Macieja Batorów - za upowszechnianie kultury, w tym propagowanie muzyki organowej, w szczególności za pomysł i realizację Festiwalu im. Christiana Schlaga.

Wyróżnienie, w postaci symbolicznej statuetki „Mecenas Kultury” otrzyma świdnicka firma Galess Sp. z o. o. za wsparcie finansowe, jakie od lat udziela Świdnickiemu Ośrodkowi Kultury m.in. na organizację Dni Gór, Świdnickich Nocy Jazzowych i Alchemii Teatralnej.
Kulminacją wieczoru będzie recital Zbigniewa Zamachowskiego pt. „Nie tylko o miłości”. Będzie można usłyszeć utwory autorskie, oryginalne interpretacje piosenek znanych twórców m.in. Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Włodzimierza Korcza, jak również pochodzące z przedstawienia „Zamach na MoCarta”, Teatru Syrena. Podczas występu Zbigniewowi Zamachowskiemu będzie towarzyszyć Roman Hudaszek, pianista, kompozytor oraz aranżer.

Bilety w cenie 30 zł (przedsprzedaż) oraz dniu spektaklu w cenie 40 zł są do nabycia w sekretariacie Świdnickiego Ośrodka Kultury, Rynek 43 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00) w Galerii Fotografii, Rynek 44, (od wtorku do piątku w godz. 14.00-18.00 i w sobotę w godz. 12.00-16.00) oraz na godzinę przed koncertem w miejscu wydarzenia, a także na stronie: bilety.sok.com.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group