Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 946
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Innowacja w oddziałach przedszkolnych

Czwartek, 6 marca 2014, 15:00
Aktualizacja: 15:02
Autor: red.
Gmina Dobromierz: Innowacja w oddziałach przedszkolnych
Fot. UG Dobromierz
Wójt gminy Dobromierz Jerzy Ulbin podpisał z Województwem Dolnośląskim umowę o dofinansowanie projektu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pn. "Innowacja w oddziałach przedszkolnych – dostosowujemy się do potrzeb najmłodszych".

Projekt ten ma na celu podniesienie jakości pracy 4 oddziałów przedszkolnych, zlokalizowanych przy 3 szkołach podstawowych w naszej gminie, poprzez zakup dodatkowego wyposażenia dostosowanego do potrzeb i możliwości dzieci, dostosowanie dla nich pomieszczeń i placów zabaw, by w ten sposób zwiększyć dostęp do edukacji przedszkolnej.

Projekt realizowany będzie od marca do końca października tego roku, a jego budżet opiewa na kwotę ponad 330 tys. zł, z czego w 85% będzie finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego i w 15% z budżetu państwa.
W ramach tej kwoty nastąpi doposażenie i dostosowanie placówek w Dobromierzu, Gniewkowie i Roztoce wraz z wyposażeniem placów zabaw. Szkoła Podstawowa w Dobromierzu otrzyma środki na zakup wyposażenia i montaż placu zabaw, dostosowanie toalet do potrzeb najmłodszych, doposażenie kuchni, zakup wyposażenia do utrzymania czystości w pomieszczeniach, rolet okiennych, mebli i wyposażenia, komplety pomocy dydaktycznych i zabawek, artykułów plastycznych, zabezpieczenie grzejników zabudową, w celu uniknięcia oparzenia i urazów głowy, zakup sprzętu ICT, odtwarzacza CD, tablic interaktywnych z oprogramowaniem, kserokopiarki oraz zakup wyposażenia wypoczynkowego.

Przy szkole w Gniewkowie powstanie nawierzchnia placu zabaw wraz z ogrodzeniem, zostaną dostosowane toalety do potrzeb najmłodszych oraz personelu, doposażona kuchnia, zakupiony sprzęt do utrzymania czystości w pomieszczeniach, rolety okienne, komplet wypoczynkowy, meble do wyposażenia szatni, komplety pomocy dydaktycznych i zabawek, artykułów plastycznych, zabezpieczenie grzejników zabudową, w celu uniknięcia oparzenia i urazów głowy, zakup sprzętu ICT, sprzętu audiowizualnego, tablic interaktywnych z oprogramowaniem i kserokopiarka.

Najwyższą kwotę otrzyma Szkoła Podstawowa z Roztoki, gdzie powstanie plac zabaw i wykonana do niego bezpieczna nawierzchnia wraz z ogrodzeniem. Istniejące toalety zostaną zmodernizowane, a także zakupione będzie wyposażenie do utrzymania czystości, meble, rolety okienne, wyposażenie wypoczynkowe, meble do wyposażenia szatni, komplety pomocy dydaktycznych i zabawek, artykułów plastycznych, zakup sprzętu ICT, sprzętu audiowizualnego, tablic interaktywnych z oprogramowaniem, kserokopiarka.

Po zrealizowaniu projektu niewątpliwie nastąpi poprawa warunków funkcjonowanie istniejących 4 oddziałów przedszkolnych naszej gminy oraz przygotowanie ich do świadczenia wysokiej jakości usług na rzecz dzieci w wieku przedszkolnym. Modernizacja oddziałów przyczyni się do likwidacji barier w dostępie do edukacji przedszkolnej, a tym samym umożliwi wyrównanie szans edukacyjnych dzieci nieobjętych wychowaniem przedszkolnym. Zakupione wyposażenie, sprzęt i zabawki umożliwią dzieciom korzystanie z szerokiego asortymentu pomocy dydaktycznych, które przyczynią się do ich prawidłowego rozwoju. Realizacja projektu będzie miała również pozytywny wpływ na rodziców, wśród których podczas rozpowszechniania założeń projektu przedstawione zostaną im korzyści z niego płynące dla ich dzieci. Podniesienie poziomu ich świadomości będzie efektem dodanym projektu.

(UG Dobromierz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group