Czwartek, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 597
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Interwencje strażników

Niedziela, 15 listopada 2020, 9:05
Autor: red
Świdnica: Interwencje strażników
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 6–12 listopada 2020 roku.

7.11.2020r. godz.6.50 – dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące poważnego zagrożenia w ruchu drogowym w rejonie przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Zamenhofa i M.C. Skłodowskiej-Curie. Prawdopodobnie na skutek kolizji doszło do uszkodzenia słupka sygnalizacji świetlnej, który leżał na poboczu drogi. Natychmiast powiadomiono zarząd dróg aby niezwłocznie przystąpił do naprawy sygnalizacji z uwagi na bardzo niebezpieczną sytuacje.

08.11.2020r. godz.8.40 – operator monitoringu miejskiego zauważył, że w holu dworca PKP na ławce śpi para młodych ludzi. Interweniujący strażnicy stwierdzili, że mężczyzna nie bardzo kojarzy jak spędził minioną noc. Miał liczne obrażenia na głowie oraz brudne ubranie. Kategorycznie odmówił skorzystania z pomocy lekarza, twierdząc, że są to stare obrażenia. W toku dalszych czynności strażnicy ustalili, że jest to osoba nieletnia. Powiadomiono o zdarzeniu rodziców, którzy zajęli się nieletnim. Natomiast jego starsza towarzyszka w potarganym ubraniu za brak maseczki, zanieczyszczenie dworca oraz nieobyczajne zachowanie została ukarana mandatem w kwocie 500 zł.

10.11.2020r. godz.8.10 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie mieszkańca ul. Franciszkańskiej dotyczące prawdziwej góry śmieci na jednym z okolicznych podwórek. Sytuacja była spowodowana nie wywożeniem od kilku dni odpadów komunalnych. Przybyli na miejsce strażnicy stwierdzili że podwórko zamieniło się w dzikie wysypisko śmieci a powodem jest rozstawione przy wjeździe na posesję rusztowanie, które uniemożliwia wjazd pojazdów odbierających odpady. Powiadomiono zarząd nieruchomości oraz służby oczyszczania miasta, które przystąpiły niezwłocznie do uporządkowania terenu. Prace trwały do godzin południowych. Na posesji zapanował porządek.

10.11.2020r. godz.10.50 – operator monitoringu miejskiego zauważył, że przy fontannie na Placu św. Małgorzaty dwie osoby spożywają alkohol. Interweniujący na miejscu strażnicy sprowadzili biesiadników do rzeczywistości. Wyjaśniono, że takie zachowania jak spożywanie alkoholu w miejscu do tego nie przeznaczonym i maseczki noszone na brodzie, są naganne. Strażnicy zakończyli działania wypisaniem mandatów.

10.11.2020r. godz.23.10 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie mieszkańca ul. Bolesława Chrobrego, że na chodniku leży mężczyzna, który upadając uderzył głową w ścianę budynku. Przybyli na miejsce strażnicy stwierdzili, że mężczyzna jest przytomny ale uskarża się na ból głowy i prosi o wezwanie pomocy. Na miejsce przybył zespół pogotowia ratunkowego, który udzielił pomocy poszkodowanemu. Nie wymagał on hospitalizacji więc strażnicy pomogli dotrzeć mężczyźnie do domu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group