Piątek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 1522
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Interwencje strażników

Sobota, 3 grudnia 2022, 11:28
Aktualizacja: 12:30
Autor: red
Świdnica: Interwencje strażników
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 25 listopada do 1 grudnia 2022 roku.

26.11.2022r. godz.8.38 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego obok jednego ze sklepów przy ulicy Ofiar Oświęcimskich. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. W związku z faktem, że nie można było z mężczyzną nawiązać logicznego kontaktu na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Decyzją lekarza mężczyzna został przewieziony do szpitala „Latawiec”.

27.11.2021r. godz.12.55 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny, który załatwił swoje potrzeby fizjologiczne w Zaułku Świętokrzyski. Już po chwili na miejscu pojawił się patrol straży miejskiej. Sprawca wykroczenia został ukarany mandatem karnym. To już kolejny taki przypadek. Rejon ten jest pod stałym dozorem monitoringu miejskiego i większość takich przypadków kończy się ukaraniem sprawcy.

27.11.2021r. godz.16.05 – patrol straży miejskiej w czasie kontroli rejonu ulicy Pionierów Ziemi Świdnickiej zauważyli mężczyznę z urazem głowy i silnym krwawieniem. Natychmiast na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Osoba ta prawdopodobnie upadła doznając poważnych obrażeń. Poszkodowany został przewieziony do szpitala „Latawiec”.

29.11.2022r. godz.11.36 - dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na jednej z klatek schodowych budynku przy ulicy Kozar-Słobudzkiego. Zgłaszający twierdził, że osoba ta spożywa alkohol, pali papierosy i zaśmieca klatkę schodową. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Sprawcą okazał się bezdomny, który został osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań do wytrzeźwienia a za swe czyny odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

01.12.2022r. godz.0.36– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące młodej kobiety, która idąc ulicą Żeromskiego zgubiła portfel. Na miejsce udał się patrol straży miejskiej. Portfel z kosztowną zawartością udało się zabezpieczyć, jednak roztargniona kobieta już się oddaliła. W tym samym dniu udało się ją powiadomić o odnalezionym portfelu i już wieczorem wrócił on do właścicielki wraz z całą zawartością.

01.12.2022r. godz.8.09 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na jednej z klatek schodowych budynku przy ulicy Marii Kunic. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Sprawcą okazał się bezdomny, ten sam, który w dniu poprzednim leżał na klatce schodowej przy ulicy Kozar-Słobudzkiego. I tym razem został osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań do wytrzeźwienia a za swe czyny odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group