Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Interwencji w brud

Sobota, 25 lipca 2020, 7:01
Aktualizacja: 11:03
Autor: red
Świdnica: Interwencji w brud
Fot. KPP Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 17–23 lipca 2020 roku.

18.07.2020r. godz.11.25 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące braku żeliwnych krat zakrywających kanał na wody opadowe w przejściu pod mostem kolejowym w rejonie ulicy Westerplatte. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Po sprawdzeniu przez strażników terenu przyległego okazało się, że kratki zostały zdemontowane i ukryte w pobliżu. Prawdopodobnie złodzieje zostali spłoszeni przez funkcjonariuszy i nie zdążyli zabrać swego łupu. Przepust został zabezpieczony a kratki przekazano zarządcy drogi.

19.07.2020r. godz.2.15 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu dotyczące palenia papierosów na peronie dworca PKP Świdnica Miasto. Skierowany na miejsce patrol przypomniał podróżnym o zakazie palenia papierosów w tym miejscu. Interwencję zakończono wypisaniem mandatów karnych dla obu panów niestosujących się do obowiązujących przepisów.

21.07.2020r. godz.14.15 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyznę leżącego we wiacie przystankowej przy ulicy Zamenhofa. Skierowani na miejsce funkcjonariusze zastali tam osobę nietrzeźwą, która zanieczyściła przystanek, uniemożliwiając korzystanie z niego innym pasażerom oraz używała słów wulgarnych. Mężczyzna trafił do Policyjnej Izby Zatrzymań, a po wytrzeźwieniu za swój czyn został ukarany wysoką grzywną.

22.07.2020r. godz.0.25 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży czterech kompletów lamp solarnych z ogrodu przydomowego przy ulicy Łukasińskiego. Skierowani na miejsce strażnicy szybko zlokalizowali sprawcę tego czynu, który tłumaczył się faktem, iż lampki te wyjątkowo pasują do jego ogródka. Oświetlenie wróciło do właściciela, natomiast sprawca kradzieży będzie musiał wytłumaczyć swoje zachowanie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

23.07.2020r. godz.15.20 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące silnego fetoru, który wydobywał się z terenu posesji przyległej do ogrodów działkowych przy ulicy Krakowskiej. Zgłaszająca podejrzewała, że fetor oraz roje much związane są z gołębnikiem zlokalizowanym na tej właśnie posesji. Strażnicy, którzy dokonali kontroli wskazanego terenu ustalili, że przyczyną opisanych problemów nie były gołębie lecz beczka, do której mieszkanka nieruchomości wrzucała odpady roślinne. Ze względu, że beczka nie miała odpływu odpady te zostały zalane deszczówką i zaczęły gnić. Właścicielkę nieruchomości zobowiązano do usunięcia zgniłych roślin i kompostowania ich w sposób nie powodujący takich uciążliwości.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group