Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Marcinowice: Inwestycje drogowe w gminie Marcinowice – podsumowanie

Piątek, 13 grudnia 2013, 12:50
Aktualizacja: 12:52
Autor: red.
Gmina Marcinowice: Inwestycje drogowe w gminie Marcinowice – podsumowanie
Fot. użyczone
Koniec roku to czas podsumowań i analiz. Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego przedstawiła analizę inwestycji drogowych realizowanych przez powiat świdnicki w latach 2008 – 2013. Analizę rozpoczynamy od gminy Marcinowice.

W omawianych latach powiat świdnicki przeznaczył przeszło 15 mln. złotych na inwestycje drogowe w gminie Marcinowice. W ramach tych działań pozyskano fundusze ze źródeł centralnych, między innymi z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Drugim rządowym programem był projekt Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji polegający na dofinansowaniu odbudowy dróg zniszczonych przez powodzie i podtopienia.

- Na naprawę infrastruktury drogowej ze środków powodziowych pozyskaliśmy dla Gminy Marcinowice kwotę przeszło 6 mln. złotych. Natomiast z Programu Przebudowy Dróg Lokalnych do gminy trafił ponad 3 mln. 130 tysięcy złotych – mówi Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego. Łączny koszt wykonanych prac w omawianych latach wyniósł 15 mln. 798 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie ze środków zewnętrznych zamknęło się w kwocie 9 mln. 291 tysięcy złotych. Wkład własny powiatu wyniósł 4 mln. 641 tys. złotych, gmina natomiast wsparła remonty kwotą 1 mln. 864 tys. złotych.

- Dzięki tak znacznym środkom udało się wyremontować ponad 23 km. dróg powiatowych przebiegających przez Gminę Marcinowice, co stanowi prawie połową dróg znajdujących się na Terenie tej gminy, którymi zarządza powiat – dodaje Sabina Cebula.

- Zdajemy sobie sprawę z ogromu oczekiwań kierowanych przez władze gminy i mieszkańców do Zarządu Powiatu, jednak nawet pobieżna analiza inwestycji pokazuje jak duże środki trafiły do Gminy Marcinowice. Jednocześnie podtrzymujemy swoje deklaracje, że składając wniosek o pomoc z budżetu państwa na rok 2014 na usuwanie skutków zdarzeń mających znamiona klęsk żywiołowych, przy wkładzie 20% Gminy Marcinowice, na pierwszym miejscu znajdzie się droga 2879D w Zebrzydowie – obiecuje Sabina Cebula.

Wkrótce przedstawimy podsumowanie inwestycji drogowych w pozostałych gminach powiatu świdnickiego.

(Piotr Dębek)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group