Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 569
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: IV Dolnośląski Festiwal Tajemnic

Niedziela, 14 sierpnia 2016, 12:43
Aktualizacja: 15:45
Autor: red
REGION: IV Dolnośląski Festiwal Tajemnic
Fot. red
Od wczoraj na terenie Zamku Książ trwa obfitujący w wiele atrakcji IV Dolnośląski Festiwal Tajemnic, będący nie lada gratką dla miłośników historii, poszukiwaczy, eksploratorów i badaczy tajemnic.

W ramach imprezy przygotowano wiele wystaw, takich jak między innymi "Skarby na dnie morza", gdzie można zobaczyć eksplorację wraku zatopionego statku, jest wyjątkowa kolekcja lamp naftowych, eksponaty związane z historią kolejnictwa, a Tadeusz Słowikowski opowiada o "Złotym Pociągu", prezentując jednocześnie swoją makietę. W Sali Kinowej wyemitowane zostaną między innymi filmy o statku Wilhelm Gustloff, o "Złotym Pociągu", o tajemniczym wzgórzu w Sieniawce i o "Cichociemnych".

Organizatorzy przygotowali nie tylko ciekawe projekcje filmowe, ale również wykłady, podczas których Grzegorz Borensztajn opowiada o sekretach Gór Sowich, Krzysztof Szwagrzyk z Żołnierzach Wyklętych, Jerzy Janczukowicz o tajemnicach Wilhelma Gustloffa, Krzysztof Krzyżanowski o szczelinie jeleniogórskiej, Magdalena Woch o Zamku Książ, o prawnych aspektach poszukiwania skarbów Igor Murawski, o dolnośląskich skarbach i pałacach Joanna Lamparska, o podziemiach Zamku Książ Bogdan Rosicki, o jenieckim systemie obozowym w okolicy Żarowa Bogdan Micha a Krzysztof Kaszub o templariuszach.

Oprócz wystaw, projekcji filmowych i wykładów podczas Festiwalu Tajemnic można zobaczyć rekonstrukcję dawnego szpitala polowego, pokazy musztry wojsk radzieckich i niemieckich, poznać nowoczesne metody poszukiwawcze, obejrzeć rekonstrukcję operacji wojskowej, polegającej na ukryciu tajemniczych depozytów, lub akcję specjalną - ostrzał artyleryjski. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z rekonstrukcji historycznej, przedstawiającej operację ukrycia przez niemieckie wojska depozytu w dolnośląskiej sztolni i próbę odnalezienia go przez wojska radzieckie. Jutro o godzinie 14.30 na Dziedzińcu Honorowym Zamku Książ zostanie odtworzona kolejna rekonstrukcja historyczna.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group