Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1062
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krzyżowa: IV Dolnośląski Kongres Obywatelski odbędzie się w Krzyżowej

Czwartek, 27 września 2018, 9:35
Aktualizacja: 15:37
Autor: red
Krzyżowa: IV Dolnośląski Kongres Obywatelski odbędzie się w Krzyżowej
Fot. organizatorzy
Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych i Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego, wraz z organizacjami i instytucjami partnerskimi przygotowali największe wydarzenie sektora obywatelskiego na Dolnym Śląsku.

4 października 2018 roku (czwartek) w Krzyżowej k. Świdnicy odbędzie się IV Dolnośląski Kongres Obywatelski.

W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele stowarzyszeń, fundacji, lokalnych grup działania, klubów sportowych, spółdzielni socjalnych, ochotniczych straży pożarnych, kół gospodyń wiejskich, rad działalności pożytku publicznego, samorządów lokalnych oraz sołtysi i aktywni obywatele.

Podczas Kongresu będzie miało miejsce wystąpienie główne pod roboczą nazwą „Porozumienie ponad podziałami”, odbędzie się 16 paneli dyskusyjnych, a także gale wręczenia nagród w konkursach „Aktywni na 100%” i „Szklane Krople”.

Konkurs „Aktywni na 100%” organizowany jest z inicjatywy Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych i jego celem jest wyróżnienie 100 lokalnych organizacji z Dolnego Śląska działających aktywnie na rzecz swoich społeczności z okazji 100.lecia Odzyskania Niepodległości.

VI edycja konkursu "Szklana Kropla" realizowana jest przez Stowarzyszenie „Aktywność Kobiet” z Wrocławia i jej celem jest nagrodzenie wyjątkowych kobiet oraz organizacji, które wspierają kobiety lub działają na ich rzecz.

Udział w wydarzeniu potwierdzili m.in.: Piotr Krygiel – Wicedyrektor Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Jan Jakub Wygnański – Prezes Fundacji Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” w Warszawie, Cezary Miżejewski – Prezes Zarząd Ogólnopolskiego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Socjalnych oraz Krzysztof Kwatera – przedstawiciel polskich LGD w Europejskiej Sieci na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group