Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 910
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: IX Powiatowy Wieczór Poezji Obcojęzycznej – „Fascynujący, nieznany wszechświat”

Czwartek, 1 grudnia 2016, 7:27
Autor: red
Świdnica: IX Powiatowy Wieczór Poezji Obcojęzycznej – „Fascynujący, nieznany wszechświat”
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy już po raz dziewiąty otworzył swe podwoje dla uczestników IX Powiatowego Wieczoru Poezji Obcojęzycznej, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Fascynujący, nieznany wszechświat”.

Wieczór Poezji zgromadził aż 39 wykonawców poezji angielskiej i niemieckiej z 7 szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego, prezentującej różnorodne ujęcie tematu.

Gwiazdy, planety, księżyc, droga mleczna i cały wszechświat to tematyka przewijająca się w poezji od zarania dziejów. Bo cóż znaczy człowiek wobec wszechświata? Jak poznać coś, co jest tak bliskie i tak dalekie zarazem? Jak poznać ludzkimi zmysłami coś, czego nie można dotknąć a co fascynuje i zachwyca? Któż nie podziwiał rozgwieżdżonego nieba i ogromnej tarczy księżyca na nocnym niebie?

Fascynujący nieznany wszechświat to teren ciągle jeszcze niezbadany, kryjący w sobie wiele tajemnic i niespodzianek. Może właśnie, dlatego nie brak poezji związanej z tą tematyką. W nastrojowej świetlicy ZSM, przy blasku świec mogliśmy wysłuchać wierszy w interpretacji uczniów z następujących szkół: I LO, II LO, III LO, ZSE, ZSnr1, ZS CKR oraz oczywiście ZSM. Licznie zgromadzona publiczność nagradzała wykonawców gromkimi brawami. Wieczór był bardzo nastrojowy i klimatyczny, oprawa muzyczna i prezentacje multimedialne dodatkowo wzbogacały odbiór tekstów. Bardzo cieszy nas fakt, że młodzież ciągle chce brać udział w wieczorach poetyckich, pragnie prezentować swoje umiejętności recytatorskie i językowe. Każdy uczestnik wieczoru przygotowuje również krótką informację o autorze wiersza i jego treści, przy okazji rozwijając swoja wiedzę o poetach i pisarzach różnych epok.

Każdy uczestnik Wieczoru został nagrodzony, dzięki wsparciu sponsorów. Cóż, tegoroczny Wieczór Poezji to już przeszłość, ale organizatorzy imprezy – Zespół Nauczycieli Języków Obcych ZSM- już zapowiadają kolejną edycję tego wydarzenia – X Jubileuszowy Powiatowy Wieczór Poezji Obcojęzycznej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group