Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 964
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wiry: Jak zagospodarować budynek po byłej szkole podstawowej w Wirach?

Sobota, 19 stycznia 2019, 15:32
Autor: red
Wiry: Jak zagospodarować budynek po byłej szkole podstawowej w Wirach?
Fot. UG Marcinowice
Katolicka Szkoła Podstawowa Caritas Diecezji Świdnickiej im. Jana Pawła II w Wirach funkcjonowała do dnia 31 sierpnia 2018 r. Od tego czasu trzykondygnacyjny budynek po byłej szkole należący do Gminy Marcinowice stoi pusty. Wójt Gminy, Rada Gminy oraz Sołtysi prowadzą rozmowy na temat możliwości wykorzystania tego budynku i przyległego do niego terenu z placem zabaw i siłownią zewnętrzną.

Budynek w Wirach nr 61 to obiekt wolnostojący o powierzchni całkowitej 765 m², powierzchni zabudowy 228m² i powierzchni użytkowej 442 m². Budynek składa się z 3 kondygnacji, jest częściowo podpiwniczony, z użytkowym poddaszem.

Ściany podpiwniczenia ceglano-kamienne, ściany parteru i piętra z cegły pełnej. Stropy nad parterem i piętrem drewniane. Konstrukcja więźby dachowej drewniana. Pokrycie dachówką karpiówką w łuskę. Komin dymowy z cegły pełnej. Tynki wewnętrzne i zewnętrzne cementowo-wapienne. Stolarka okienna plastikowa i drewniana. Stolarka drzwiowa drewniana. Budynek wyposażony jest w instalację elektryczną.
Instalacja grzewcza centralnego ogrzewania opalana piecem lokalnym. Instalacja wodociągowa zasilana z wodociągu gminnego. Instalacja kanalizacyjna lokalna odprowadzana do zbiornika bezodpływowego. Przy budynku znajduje się również teren z placem zabaw i elementami siłowni zewnętrznej.

Władze gminy poszukują rozwiązania na nadanie budynkowi nowych funkcji społeczno- gospodarczych oraz zagospodarowanie terenu funkcjonalnie związanego z obiektem.

Wobec powyższego prosimy mieszkańców o zapoznanie się z krótką, anonimową, ankietą oraz dobrowolne jej wypełnienie w dniach od 18 stycznia do 19 lutego 2019r.

Uzyskane od Państwa informacje pozwolą na poznanie opinii mieszkańców Gminy w powyższym temacie i podjęcie odpowiednich działań.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group