Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 1118
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mrowiny: Jakub A. odpowie za zabójstwo 10–latki

Wtorek, 25 maja 2021, 12:36
Aktualizacja: 12:36
Autor: red
Mrowiny: Jakub A. odpowie za zabójstwo 10–latki
Fot. Prokuratura Okręgowa Świdnica
Prokuratura Okręgowa w Świdnicy przesłała do Sądu Okręgowego w Świdnicy akt oskarżenia w sprawie zabójstwa 10–letniej dziewczynki z Mrowin koło Żarowa.

21 maja 2021 r. Prokuratura Okręgowa w Świdnicy skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko Jakubowi A. w sprawie dokonanego ze szczególnym okrucieństwem zabójstwa 10-letniej Kristiny z Mrowin

Okoliczności zbrodni

Jak ustalono, 13 czerwca 2019 r. w drodze powrotnej ze szkoły, dziewczynka wsiadła do samochodu Jakuba A., będącego znajomym rodziny. Oskarżony wywiózł pokrzywdzoną do lasu, gdzie działając ze szczególnym okrucieństwem, dokonał zbrodni zabójstwa.

Zarzuty i eksperyment procesowy

Prokurator zarzucił oskarżonemu popełnienie zabójstwa w typie kwalifikowanym, tj. ze szczególnym okrucieństwem. Ponadto, Jakub A. usłyszał zarzuty podżegania innej osoby do dokonania zabójstwa 10-letniej Kristiny. Oskarżony przyznał się do popełnienia zarzucanych mu zbrodni i złożył wyjaśnienia w sprawie.

W trakcie eksperymentu procesowego Jakub A. w sposób szczegółowy przedstawił przebieg zdarzenia, ujawniając okoliczności, które mógł znać tylko sprawca zabójstwa. Informacje te znalazły potwierdzenie w innych dowodach zgromadzonych w sprawie.

Przebadano kilkaset śladów biologicznych

W toku śledztwa uzyskano kilkadziesiąt opinii z różnych dziedzin, w tym 43 opinie genetyczne dotyczące identyfikacji kilkuset zabezpieczonych śladów biologicznych oraz opinie biegłych z zakresu chemii, daktyloskopii, traseologii, psychiatrii, psychologii i seksuologii.

Osobowość o charakterze sadystycznym

Według opinii sądowo-psychiatrycznej, Jakub A. w chwili popełnienia zarzucanych mu zbrodni był poczytalny i może odpowiadać przed sądem za czyny objęte aktem oskarżenia. Biegli psychologowie stwierdzili u Jakuba A. zaburzenia osobowości polegające m.in. na dużym nasileniu wrogości i nienawiści wobec otoczenia, a także cechy sadystyczne oraz fantazje o dokonywaniu zabójstw innych ludzi. W ocenie biegłych, stwierdzone zaburzenia osobowości wskazują na wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przez oskarżonego podobnych czynów w przyszłości.

Akt oskarżenia trafił do Sądu Okręgowego w Świdnicy. Jakub A. jest tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej w Świdnicy

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group