Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Jan Ś. jednak posiedzi w areszcie

Czwartek, 1 grudnia 2011, 10:53
Aktualizacja: Piątek, 2 grudnia 2011, 13:57
Autor: Ika
Świdnica: Jan Ś. jednak posiedzi w areszcie
Fot. red
Sąd Okręgowy w Świdnicy jak potwierdza rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Świdnicy, Ewa Ścierzyńska, przychylił się do wniosku o tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące Jana Ś, sprawcę wypadku w wyniku, którego ucierpiało dwoje nastolatków.

Przypomnijmy, 19 listopada na skrzyżowaniu ulic Marcinkowskiego, Riedla i Słobódzkiego (Osiedle Młodych) wjechał rozpędzony Ford Mondeo, który potrącił na przejściu dla pieszych dwoje nastolatków. Siła, z jaką auto uderzyło w dzieci, była tak duża, że oboje odnieśli poważne obrażenia. Janowi Ś. postawiono zarzuty spowodowania wypadku po spożyciu alkoholu, doprowadzenie do ciężkich obrażeń, ucieczki z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy. Prowadził auto z 1,92 promila w organizmie. Za czyny popełnione grozi mu nawet 12 lat więzienia. Na społeczne potępienie zasługuje fakt, że kierowca porzucił auto przy ulicy Wróblewskiego i zbiegł z miejsca wypadku.

W dniu 21 listopada br. Prokurator Rejonowy w Świdnicy skierował do tamtejszego sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego, celem zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania karnego. Sąd nie uwzględnił wniosku prokuratora i uznał, że wystarczające jest zastosowanie wobec podejrzanego dozoru policji i zakazu opuszczania kraju. Orzeczenie to zostało przez oskarżyciela publicznego uznane za niesłuszne i zostanie zaskarżone do Sądu Okręgowego w Świdnicy.Dzisiaj wiemy już, że Sąd uznał zaskarżenie prokuratora za zasadne.

Aktualizacja: policja prosi o zgłaszanie się świadków tego wypadku: Komendą Powiatową Policji w Świdnicy pod nr telefonów 74 858 22 75 lub 74 858 22 76 oraz Prokuraturą Rejonową W Świdnicy tel. 74 856 36 84.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group