Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 894
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Jasełka w Zespole Szkół Specjalnych

Sobota, 17 grudnia 2011, 8:49
Aktualizacja: 8:53
Autor: red
Świdnica: Jasełka w Zespole Szkół Specjalnych
Fot. użyczone
Tradycją stało się w Zespole Szkół Specjalnych ze Świdnicy wystawianie przez uczniów dorocznych jasełek. We współpracy ze Szkołą Podstawową nr 105 w Świdnicy powstał piękny i wzruszający spektakl, w którym wspólnie wystąpiły dzieci zdrowe i niepełnosprawne.

W tym roku oprócz śpiewania kolęd i tańca, zaprezentowano walkę diabłów z aniołami. Była także wizyta prawdziwego Świętego Mikołaja, który obdarował dzieci paczkami z niespodzianką. Po raz pierwszy uroczystości odbyły się w nowym budynku szkolnym, oddanym do użytku w sierpniu br.

Jasełka odbyły się we wspaniałej scenografii z dobrym tekstem i precyzyjnie dobraną muzyką. Jak zwykle nie zawiedli młodzi aktorzy. W przedstawienie włożyli wiele sił i zaangażowania, co dało niesamowity efekt. Zanim jednak aniołki z zapalonymi świecami rozświetliły scenę, stanęła na niej dyrektor Beata Soroka, która powitała gości i złożyła świąteczne życzenia. Życzenia składali także zaproszeni goście: biskup pomocniczy diecezji świdnickiej Adam Bałabuch, wicestarosta Alicja Synowska, członek Zarządu Powiatu Sabina Cebula i przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Sołtys.

Zaraz po życzeniach rozległa się muzyka i rozpoczęło się pełne świątecznego klimatu przedstawienie jasełkowe. Brały w nim udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy oraz niepełnosprawni uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych. Widownia przyjęła ich występ bardzo ciepło, a uczniów i nauczycieli odpowiedzialnych za przygotowanie jasełek nagrodzono gromkimi brawami.
Na koniec dzieci odwiedził prawdziwy Święty Mikołaj, który każdemu wręczył świąteczne prezenty. Fundatorami paczek były jak co roku firmy: Cukrownia Świdnica oraz fabryka Wagony Świdnica S.A.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group