Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 951
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Jaworzyna Śląska – Bezpieczne Miasto Kolei

Niedziela, 30 września 2018, 11:21
Aktualizacja: Środa, 3 października 2018, 10:32
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Jaworzyna Śląska – Bezpieczne Miasto Kolei
Fot. UM Jaworzyna Śląska
W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Jaworzynie Śląskiej odbyły się zajęcia pod hasłem „Jaworzyna Śląska – Bezpieczne Miasto Kolei”, poświęcone tematyce bezpieczeństwa.

Z uwagi na zwiększone natężenie samochodów w ruchu drogowym na terenie gminy, wpływające negatywnie na bezpieczeństwo mieszkańców oraz jakość powietrza, w gminie realizowane są projekty infrastrukturalne związane z ograniczeniem emisji substancji szkodliwych dla środowiska poprzez oddziaływanie na zmniejszenie indywidualnego transportu zmotoryzowanego i promowanie korzystania ze zbiorowych środków komunikacji publicznej, w tym kolei. Komplementarnym działaniem są zajęcia edukacyjne.

W trakcie spotkania uczniowie zostali poinstruowaniu przez pracowania Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Świdnicy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa w poruszaniu się na drodze i obszarach kolejowych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zaprezentowano 49 prac plastycznych uczniów klas I-IV, wykonanych w ramach konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”. Uczestnicy spotkania wzięli również udział w licznych konkurencjach zręcznościowych. Dodatkową atrakcją były warsztaty z robotyki, malowanie twarzy i obecność maskotki Komisarza Lwa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group