Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 890
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Jaworzyna z rekordem

Wtorek, 30 stycznia 2024, 9:41
Aktualizacja: 9:41
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Jaworzyna z rekordem
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Kiermasze ciast, kwesty, pokazy artystyczne, koncert, licytacje – to tylko część atrakcji przygotowanych przez sztab w Jaworzynie Śląskiej na 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki pracy wielu wolontariuszy i ogromnemu wsparciu mieszkańców gminy udało się zebrać rekordową kwotę 39 tysięcy 71,56 zł. To ponad 11 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku.

Finał WOŚP w niedzielę, 28 stycznia rozpoczął się tradycyjnie od ulicznej kwesty. Od rana trwały kiermasze w Bolesławicach i Pastuchowie przy wsparciu strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych w Pastuchowie, Bolesławicach, Pasiecznej oraz Piotrowicach Świdnickich, którzy organizowali szkolenia z zakresu pierwszej pomocy czy przejażdżki strażackim wozem. Na stoiskach można było zjeść coś ciepłego oraz coś słodkiego. Królowały grochówka, pierogi, frytki, zupa gulaszowa i gofry. Wszystko przygotowane zostało przez lokalną społeczność, od serca. W Pastuchowie odbył się także pokaz broni i strzelania, przygotowany przez Związek Strzelecki im. Orląt Lwowskich.

O godzinie 15:00 rozpoczęła się finałowa impreza w Jaworzynie Śląskiej. W hali sportowej przy ul. Świdnickiej zebrani mogli obejrzeć i wysłuchać koncertu zespołu wokalnego Nutabene. Odbyły się także występy roztańczonych dzieciaków z YOUR SPACE, dziewcząt z zespołu tanecznego „Fart” oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej. Widowiskowy pokaz zumby dał Zumba Team Aneta Witkowska.

Na przybyłych czekały różne atrakcje, m.in. strefa zabaw dla dzieci z urządzeniami rozrywkowymi. Można było wykonać sobie brokatowy tatuaż, zrobić niepowtarzalne zdjęcie w fotobudce, spróbować swoich sił w minigolfie i na ściance wspinaczkowej, obejrzeć filmy VR, wziąć udział w treningu zręcznościowym z wykorzystaniem Blazepod przygotowanym przez Miejski Klub Sportowy Karolina, spróbować sił w rowerowej zabawie z przedstawicielami sekcji kolarskiej GLKS w Jaworzynie Śląskiej. Podczas imprezy obecni byli także druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworzynie Śląskiej i młodzież z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Jaworzynie Śląskiej.

W trakcie całej imprezy licytowano fanty wystawione przez darczyńców.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group