Czytających: 2078

klasa A: Jaworzyńska lokomotywa nie zwalnia tempa

Niedziela, 9 października 2011, 23:44
Aktualizacja: 23:58
Karolina Jaworzyna Śląska odniosła dziewiąte zwycięstwo w sezonie 2011/2012 piłkarskiej klasy A. Jaworznianie pokonali 4:0 Cukrownika Pszenno, na nasze nieszczęście równie pewne zwycięstwa odnieśli nasi najgroźniejsi rywale do awansu – Górnik II Wałbrzych i Sudety Dziećmorowice.

Wynik meczu rozgrywanego w Jaworzynie Śląskiej został ustalony już w pierwszej połowie, prowadzenie uzyskał Karpacz, który dobił strzał Ignatowicza w słupek. Na 2:0 podwyższył Ignatowicz w 19. minucie, a trzecią bramkę zdobył kilka minut później po solowym rajdzie przez pół boiska Ptak. Wynik spotkania ustanowił w 26. minucie Ignatowicz. Po zmianie stron gospodarze zagrali już słabiej, jednak Cukrownik nie był w stanie zdobyć honorowego gola. Od 76. minuty Karolina grała w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę obejrzał Marcin Krawczyk. Po tej wygranej zespół z Jaworzyny Śląskiej pomimo kompletu punktów wciąż jest wiceliderem tabeli, lepszym bilansem bramkowym mogą poszczycić się bowiem rezerwy Górnika Wałbrzych.

Karolina Jaworzyna Śląska – Cukrownik Pszenno 4:0 (4:0)

Karolina: Burdzy, Czykieta, R. Charytanowicz, Bal, M. Krawczyk, Myśliński (80' Sienkiewicz), Ptak (66' Skupniewicz), Borys, T. Krawczyk (80' Zdanowicz), Karpacz (66' Ratajczyk), Ignatowicz

Cukrownik:Wasilewski, Perełka, Bobrowski, Mozol, Gryka, Kwaszewski, D. Wojsław (46' B. Wojsław), Urbańczyk (73' Reizer), Ciuba, Kutela, Rymsza