Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 582
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Jeden stratny

Poniedziałek, 6 lipca 2020, 13:23
Aktualizacja: Wtorek, 7 lipca 2020, 10:24
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Jeden stratny
Fot. KPP Świdnica
Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz nadmierna prędkość są częstymi przyczynami wypadków drogowych. Świdniccy policjanci prowadzą więc działania, aby wyeliminować z ruchu kierujących, którzy rażąco łamią przepisy w tym zakresie. W niedziele na terenie naszego powiatu policjanci świdnickiej komendy przeprowadzili ogólnopolskie działania pn „Prędkość”. W związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zatrzymano też jednemu kierowcy.

Jak wszyscy wiemy ,,Piraci drogowi’’ są zagrożeniem dla nas wszystkich, a przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierujących jest szczególnie niebezpieczne, tym bardziej dla niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Działania świdnickich policjantów miały na celu nie tylko ujawnianie sprawców wykroczeń, którzy nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego, ale również napiętnowanie ich negatywnych zachowań na drogach. Jest to niezbędne w procesie wyrabiania przeświadczenia u kierowców, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna, a kara za takie wykroczenie nieuchronna.

W ramach prowadzonej akcji policjanci dokonali 77 kontroli drogowych i ujawnili 60 kierujących, którzy niestety nie respektowali obowiązujących ograniczeń prędkości.

Na sprawców wykroczeń funkcjonariusze nałożyli mandaty karne, w 2 przypadkach skierowali wnioski o ukaranie do sądu, zastosowali też pouczenia. W związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy utracił też 1 kierujący.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group