Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 511
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Jesienią organizacje wprowadzą się do nowego budynku

Czwartek, 9 czerwca 2011, 15:38
Aktualizacja: 16:44
Autor: GrA
Świdnica: Jesienią organizacje wprowadzą się do nowego budynku
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Prace przy budowie Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulicy Długiej 33 w Świdnicy zbliżają się ku końcowi. Budynek zostanie oddany do użytku na przełomie września i października. A swoje miejsce znajdą tam świdnickie organizacje pozarządowe.

Wspólny sekretariat, sale konferencyjne, do dyspozycji prawnicy, księgowi i specjaliści ds. finansów, czy pozyskiwania środków zewnętrznych. A wszystko dla świdnickich organizacji zupełnie nieodpłatnie Jedyny koszt, jaki będą musiały pokryć to rachunki telefoniczne. – Obiekt jest niezwykle kosztowną inwestycją. Na ten cel udało nam się pozyskać 70 procent dofinansowania z Unii Europejskiej, resztę pokrywa budżet miasta – wyjaśniał wczoraj podczas spotkania z przedstawicielami organizacji pozarządowych zastępca prezydenta Świdnicy Waldemar Skórski. – To zupełnie nowa płaszczyzna współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi. Chcemy wspólnie tworzyć nową jakość.

Centrum Organizacji Pozarządowych będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 19.00. W weekendy natomiast według potrzeb poszczególnych organizacji. – To obiekt wielofunkcyjny, wyposażony m.in. w sale wykładowe, sale miejsc twórczych, wspólny sekretariat – dodaje Waldemar Skórski. Te organizacje, które zdecydują się przenieść swoje siedziby do Centrum będą musiały zwolnić dotychczasowe lokale, które zajmują, chyba, że są ich właścicielami.

Miasto w ogłoszonym konkursie wyłoniło także koordynatora Centrum. Pod swoją opiekę organizacje weźmie Unia Przedsiębiorców Dolnego Śląska. Koordynacją centrum stowarzyszenie zajmie się przez najbliższe trzy lata. – Chcemy przekazać wam naszą wiedzę szkoleniowo-doradczą, służyć pomocą organizacjom już działającym i tym, którzy chcą założyć organizację pozarządową – wyjaśniał podczas spotkania Sławomir Mazurek, prezes Unii Przedsiębiorców Dolnego Śląska.

Na organizację i funkcjonowanie centrum Unia stara się także pozyskać środki zewnętrzne. – Liczymy, że uda nam się pozyskać ponad milion złotych – dodaje Sławomir Mazurek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group