Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1046
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Jesienna edycja „Szkoły dla rodziców i wychowawców” zakończona

Niedziela, 14 grudnia 2014, 7:41
Autor: red.
Świdnica: Jesienna edycja „Szkoły dla rodziców i wychowawców” zakończona
Fot. archiwum
Za nami jesienna część projektu „Szkoła dla rodziców i wychowawców”. Program psychoedukacyjny Ośrodka Rozwoju Edukacji finansowany jest z budżetu Świdnicy w ramach środków na profilaktykę.

W 2014 przeprowadzono zajęcia warsztatowe dla 13 grup w trzech częściach. Kolejne 110 osób (w tym rodzice i nauczyciele) zdobywało praktyczne umiejętności tworzenia pozytywnych relacji w rodzinie i w szkole – stwarzania zdrowego, opartego na wzajemnym szacunku dorosłego i dziecka środowiska wychowawczego, autentycznie sprzyjającego wszechstronnemu rozwojowi dziecka.
W grupach 10-15 osobowych uczestnicy ćwiczyli konstruktywne sposoby rozmawiania zarówno z małym dzieckiem jak i z nastolatkiem. Uczyli się rozpoznawać wypowiedzi, które prowokują bunt i opór. W trakcie dyskusji dzielili się swoimi doświadczeniami, prezentowali również przykłady świadczące o tym, jak na korzyść może zmienić się atmosfera w rodzinie.

***

„Szkoła dla rodziców i wychowawców” działa w Świdnicy od 2010 roku. Ze szkoleń skorzystało w sumie już około pół tysiąca osób – coraz częściej chęć uczestnictwa w projekcie deklarują ojcowie. Warsztaty w trzech cyklach szkoleń („Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały” – część I bazowa, „Rodzeństwo bez rywalizacji” – część II oraz „Jak rozmawiać z nastolatkami” – część III), prowadzą realizatorki programu rekomendowane przez Ośrodek Rozwoju Edukacji przy MEN. Kontakt telefoniczny dla zainteresowanych warsztatami rodziców i nauczycieli: 785 412 999 lub 721 132 292.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group