Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 968
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Jopek mistrzem

Wtorek, 1 września 2020, 8:25
Aktualizacja: 9:27
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Jopek mistrzem
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Jaworzynianin Mateusz Jopek zajął I miejsce na 96. Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski, które odbywały się we Włocławku.

Lekkoatleta z Jaworzyny Śląskiej, który na co dzień trenuje w klubie KS AZS AWF Wrocław pod okiem Zdzisława Kokota. Wynik dający złoto wyniósł 7 m 82 cm! Ten sezon, chociaż trudny dla wszystkich sportowców z powodu pandemii, jest dla Mateusza bardzo dobry.

W kolejnych zawodach rozgrywanych w Ołomuńcu, Pardubicach i Zgorzelcu Mateusz zbliżał się do granicy ośmiu metrów. Pomimo kontuzji, która przytrafiła się w trakcie tego sezonu, na Mistrzostwa Polski udało się pojechać w odpowiedniej formie. Najważniejsze tegoroczne zawody w kraju były rozgrywane przy padającym deszczu, co skutkowało większą ostrożnością skoczków w dla, którzy starali się uniknąć kontuzji. W pierwszej serii Mateusz skoczył 7,16 m, ale już w drugiej osiągnął odległość 7,61 m, która dała mu prowadzenie w zawodach. Stawka okazała się jednak bardzo wyrównana. W pierwszej rundzie różnice pomiędzy czołówką były minimalne. Drugi Andrzej Kuch skoczył zaledwie centymetr bliżej. Najlepszy polski skoczek, Tomasz Jaszczuk osiągnął 7,51 m. Trzecia seria to skok Mateusza na 7,60 m, prowadzenie i pewny udział w dalszej części konkursu. Do drugiej rundy zakwalifikowało się ośmiu zawodników. W czwartej serii Mateusz skoczył aż 7,82 m! Jak się ostatecznie okazało rezultat ten dał tytuł Mistrza Polski. Mateusz podczas zawodów pokazał prawdziwą sportową dojrzałość i świetną formę. Rozważne ale zarazem pewne skoki przyniosły mu kolejny ogromny sukces. Wszyscy życzymy Mu kolejnych sukcesów i trzymamy kciuki podczas kolejnych zawodów.

Wyniki 96. PZLA Mistrzostw Polski, skok w dal, Włocławek 2020

1 JOPEK Mateusz 7.82
2 KUCH Andrzej 7.75
3 TARKOWSKI Piotr 7.68 SB

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group