Wtorek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 614
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Jubilat” jedzie do Japonii

Wiadomości: Świdnica
Poniedziałek, 1 lutego 2010, 9:49
Aktualizacja: 9:55
Autor: MaS
Fot. użyczone
Nasze zespoły ludowe podróżują po całym świecie. „Krąg” właśnie wrócił z Wenezueli i planuje podróż do Argentyny, a „Jubilat” dostał zaproszenie do Kraju Kwitnącej Wiśni.

„Festiwal Muzyki i Tańca Świata stara się o zdobycie pierwszeństwa oraz miana największego tego typu festiwalu Japonii, skupiającego wiele zagranicznych zespołów. Organizowany jest w mieście Hakodate (wyspa Hokkaido). Tegoroczna edycja będzie mieć miejsce w dniach 06-11 sierpnia 2010 roku na koncertowej scenie na świeżym powietrzu, ze spektakularnym widokiem na górę Hakowate.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w festiwalu. W szczególności zależy nam na zespołach, które pomogą nam docenić związki z przeszłością, pozwolą ujrzeć możliwości przyszłości oraz zrozumieć nasze znaczenie dla teraźniejszości.

Szczegóły zamieszczamy poniżej, z radością odpowiemy na dalsze pytania. Jeżeli istnieje taka konieczność, możemy wysłać oficjalne imienne zaproszenie. Mieszkańcy Hakodate czekają z niecierpliwością aby móc powitać Was w swoim mieście. Zrobią wszystko co w ich mocy aby uczynić Wasz pobyt niezapomnianym.” – czytamy w zaproszeniu przysłanym przez organizatorów.

- Decyzja japońskich organizatorów o doborze zespołów na festiwal w Hakodate nie była łatwa, ale cieszy fakt, że świdnicki zespół dostąpił tego zaszczytu i będzie mógł reprezentować Polskę w tym przedsięwzięciu – mówi opiekun zespołu Lubomir Szmid. - Zespół „Jubilat” reprezentował kraj w wielu miejscach Europy, ale po raz trzeci ma okazję zaprezentować się na kontynencie azjatyckim, bowiem dwukrotnie odwiedzał już Indie, w 2007 i 2008 roku. Japonia to nowe, arcyciekawe wyzwanie zarówno w kwestii merytorycznej, jak i logistycznej. Stąd gorąca prośba naszej młodzieży o wsparcie tego projektu. Podróż ta w tak niebywałej artystycznej przestrzeni byłaby ukoronowaniem pięknego jubileuszu 35-lecia ZPiT „Jubilat”.

Teraz przed zespołem zadanie najtrudniejsze – pozyskanie sponsorów wyjazdu. Sam przelot do Japonii będzie wynosił krocie i stanowi 85 % całości kosztów. Dużą część zrefundują sami uczestnicy, część wpłaci także urząd miasta, ale wciąż pozostaje 80 tys. zł. Oczywiście, zespół weźmie na siebie wynikające z tego zobowiązania.

- W ramach współpracy zapewniamy - oprócz wartości merytorycznych, artystycznych oraz profesjonalnego przygotowania koncertów - promocję Państwa firmy w mediach oraz w wydawnictwach festiwalowych. Zależy nam, aby nasza współpraca była satysfakcjonująca i zakończona sukcesem zarówno Państwa jako sponsorów, nas jako promotorów i organizatorów, jak i artystów, którzy dając znakomite koncerty zapadną na długo w serca i pamięć widzów – apeluje Lubomir Szmid. – Będziemy reklamować sponsora w wywiadach i programach telewizyjnych, jego logo ukaże się na bannerach, wydawnictwach, podczas naszych występów, jesteśmy też otwarci na inne propozycje.

Kierownictwo zespołu prosi o wstępną deklarację zainteresowania projektem do dnia 15.02.2010r. Numer kontaktowy: 516-266-091.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group