Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 533
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Jubileusz 40–lecia GCKiS

Czwartek, 29 września 2016, 8:29
Autor: red
Żarów: Jubileusz 40–lecia GCKiS
Fot. UM Żarów
Od 40 lat, najpierw Żarowski Ośrodek Kultury, a od 2009 roku Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zapewnia mieszkańcom rozrywkę, stwarza warunki do rozwijania talentów, promuje lokalnych artystów i dba o zachowanie regionalnych tradycji.

Z okazji jubileuszu 40-lecia Gminnego Centrum Kultury i Sportu w piątek, 23 września świętowali nie tylko pracownicy gminnej placówki. Słowa podziękowania usłyszeli także byli dyrektorzy Ośrodka Kultury, którzy za swoją działalność otrzymali wyjątkowe wyróżnienia. Po raz pierwszy Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie uhonorowało byłych działaczy statuetką "Mamuta Kultury". Była to nagroda za działalność na rzecz kultury. "Mamuta Kultury" otrzymał również Artur Adamek obecny dyrektor GCKiS. Historię powstania Żarowskiego Ośrodka Kultury przypomniał wszystkim zgromadzonym gościom Tomasz Pietrzyk zastępca dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.
- Jest rok 1976. Rada Narodowa Miasta i Gminy Żarów na sesji z dniem 1 września powołuje do życia zakład budżetowy pod nazwą "Żarowski Ośrodek Kultury". (…) Od tego momentu wydawać by się mogło, że mieszkańcy gminy i miasta Żarów mogą w ofercie Żarowskiego Ośrodka Kultury znaleźć coś dla siebie. Pierwsze duże wydarzenie zorganizowane przez ośrodek kultury miało miejsce dopiero wiosną 1977 roku. Wystawa pokazująca dorobek miejsko-gminnej kultury zorganizowana była w kinie "Świt".

Podczas jubileuszu nie mogło także zabraknąć podziękowań dla obecnych pracowników Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Dyrektor Artur Adamek oraz burmistrz Leszek Michalak wręczyli podziękowania całej kadrze GCKiS. Otrzymali je: Urszula Kosińska, Zofia Konieczka, Antoni Feszter, Aneta Śliwa, Renata Krajewska, Ryszard Fidler, Bogdan Mucha, Artur Dunicz, Krzysztof Dutkiewicz, Elżbieta Kulas, Zbigniew Furtak, Tomasz Pietrzyk, Beata Fafuła, Waldemar Kotowicz i Andrzej Bielec. Za zaangażowanie i pracę na rzecz żarowskiej kultury podziękowanie usłyszał także dyrektor Artur Adamek.
- Ośrodek Kultury to nie tylko budynek i jego wyposażenie, ale przede wszystkim pracownicy realizujący jego misję. Serdecznie dziękujemy za minione 40 lat pełne owocnych działań i kulturalnych działań. Dzisiejszy jubileusz to nie święto instytucji, ale wszystkich, którzy tę instytucję tworzą - gratulował burmistrz Leszek Michalak.

Jubileusz 40-lecia GCKiS był również okazją do zaprezentowania po raz pierwszy książki "Ziemia Żarowska - od prehistorii do współczesności" autorstwa Bogdana Muchy. Autor publikacji, tuż po uroczystości podpisywał książkę wszystkich chętnym uczestnikom.

Zwieńczeniem uroczystości był koncert Edyty Geppert, która wystąpiła dla wszystkich mieszkańców Żarowa w hali sportowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group