Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 955
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Jubileuszowe ściganie

Poniedziałek, 18 sierpnia 2014, 13:09
Aktualizacja: 13:15
Autor: red.
Świebodzice: Jubileuszowe ściganie
Fot. UM Świebodzice
Holenderka Anouska Koster z grupy NWVG Bike 4Air i Rosjanin Petr Rikunov z Russia Team okazali się zwycięzcami jubileuszowego XV Memoriału Pawła Sosika, który w niedzielę, 17 sierpnia, odbył się w Świebodzicach. Jak co roku Memoriał był ostatnim etapem prestiżowego Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego.

Tegoroczny Memoriał odbył się w europejskiej obsadzie. Poza dominującymi w stawce Polakami, na linii startu pojawili się również Niemcy i Rosjanie, a w kategorii kobiet silną reprezentację wystawiły Holenderki.

Punktualnie o godz. 10:00 na trasę wyruszyli juniorzy. Liczącą 72 zawodników grupę wystartowali państwo Jolanta i Ryszard Sosikowie, rodzice Pawła. Po kilku minutach, na sygnał wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Zdzisława Pantala, zmagania z 75-cio kilometrowym dystansem rozpoczęło 40 kobiet w kategorii open. W stawce pań nie zabrakło wielu znanych nazwisk, na czele z Pauliną Brzeźną-Bentkowską, wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym, uczestniczką kobiecego Tour de Pologne oraz ubiegłoroczną zwyciężczynią Memoriału.

W czasie gdy dorośli kolarze walczyli na trasie z porywistym bocznym wiatrem i kolejnymi wzniesieniami, na swoje rowery zasiedli najmłodsi - przedszkolaki i uczniowie klas nauczania początkowego. Zmagania maluchów były bardzo emocjonujące, a sędziowie przymykali oko na dodatkowe boczne kółeczka. Choć każde z dzieci bardzo chciało dojechać do mety jako pierwsze, przede wszystkim liczyła się wspólna dobra zabawa, dlatego też każdy uczestniki mini-memoriału otrzymał nagrodę. Upominki wręczali: organizator świebodzickiego święta kolarstwa Władysław Góra, pani Elżbieta Krzan - prezes Spółdzielni Mieszkaniowej, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Pantal oraz Ryszard Szram, prezes LKKS Górnik Wałbrzych.

Wśród juniorów ostatni etap Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego padł łupem Petra Rikunova. Reprezentujący Rosję kolarz tuż przed końcem wyścigu zdecydował się na solową ucieczkę. Ze stratą 21 sekund do zwycięzcy na metę przyjechali Aleksandr Martyshev (Russia Team) oraz Stanisław Aniołkowski (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki). Z kolei wśród kobiet najszybsza na świebodzickiej pętli była Anouska Koster. Jej zwycięstwo, w odróżnieniu od Petra Rikunova, ważyło się do ostatnich metrów, gdyż o sukcesie zdecydował udany sprint z 6-cio osobowej grupy. Druga na mecie zameldowała się Anna Plichta, a trzecia Monika Krawczyk - obie z Mayday Team Start Lublin.

Wyniki XV Memoriału Pawła Sosika:

Kategoria: Mężczyźni-junior:
1. Petr Rikunov (Russia Team)
2. Aleksandr Martyshev (Russia Team)
3. Stanisław Aniołkowski (BDC MOSIR Nowy Dwór Mazowiecki)

Kategoria: Kobiety open:
1. Anouska Koster (NWVG Bike 4Air)
2. Anna Plichta (TKK Pacific Toruń)
3. Monika Krawczyk (Mayday Team Start Lublin)

(UM Świebodzice)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group