Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Jubileuszowe Tradycje Stołu Wielkanocnego

Wtorek, 15 kwietnia 2014, 14:39
Aktualizacja: 14:40
Autor: red.
Marcinowice: Jubileuszowe Tradycje Stołu Wielkanocnego
Fot. Starostwo Powiatowe
W minioną niedzielę, w hali sportowej w Marcinowicach, mogliśmy skosztować wielkanocnych pyszności – słodkich wypieków, jajek przyrządzonych na rozmaite sposoby, zupy chrzanowej czy swojskiego wyrobu nalewek.

Tegoroczne Tradycje Stołu, wpisane na stałe w kalendarz powiatowych imprez, przyciągnęły całe rodziny. Odwiedzający mogli podpatrzeć jak przygotować wielkanocną potrawę oraz jak ją efektownie zaprezentować na świątecznym stole. Można było wysłuchać tradycyjnych przepisów prezentowanych wprost ze sceny i zaopatrzyć się w ręcznie robione ozdoby wielkanocne. Wiele z nich to prawdziwe arcydzieła sztuki plastycznej.

Uroczystość otworzył Starosta Świdnicki wraz z Wójtem Gminy Marcinowice. Cieszę się, że Tradycje Stołu Wielkanocnego cieszą się taką popularnością. Myślę, że każdy znajdzie tu dzisiaj coś dla siebie a zapach wielkanocnych potraw wprowadzi w świąteczny nastrój nas wszystkich. W tym roku przybyli do nas goście z partnerskiego Powiatu Łowickiego i Kartuskiego. Mamy więc kolejną okazję, by poznać ich tradycje - mówił Starosta Powiatu Świdnickiego Zygmunt Worsa i złożył wszystkim przybyłym życzenia.

Powiat Świdnicki na obchodach reprezentowali Starosta Świdnicki Zygmunt Worsa, Wicestarosta Świdnicki Alicja Synowska oraz Etatowy Członek Zarządy Powiatu Sabina Cebula.

(Starostwo Powiatowe)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group