Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 917
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Już jutro Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski z udziałem gwiazdo polskiego sportu

Sobota, 20 grudnia 2014, 14:39
Aktualizacja: 14:46
Autor: MDvR
Świdnica: Już jutro Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski z udziałem gwiazdo polskiego sportu
Fot. archiwum
Już jutro (niedziela, 21 grudnia) w hali na osiedlu Zawiszów przeprowadzony zostanie Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski organizowany przez Fundację Wspierania Sportu "Łączy nas Football". Cały dochód ze sprzedanych cegiełek i przeprowadzonych licytacji przekazany zostanie na leczenie i rehabilitację ciężko chorej 4–letniej Joasi ze Świdnicy. Na boisku nie zabraknie emocji – 6 drużyn, znani piłkarze polskiej ekstraklasy, bokserzy, politycy i dziennikarze nc+.

- W ubiegłym przeprowadziliśmy tutaj w Świdnicy taki turniej, który okazał się ogromnym sukcesem. Ze sprzedaży cegiełek i wylicytowanych gadżetów piłkarskich zebraliśmy kwotę 9.300,00 zł, którą przekazaliśmy podopiecznym Świdnickiego Domu Dziecka, sprawiając tym, że na twarzach kilkudziesięciu sierot pojawił się przed Świętami Bożego Narodzenia szeroki uśmiech. O naszym lokalnym przedsięwzięciu informowały nawet media ogólnopolskie (www.laczynasfootball.pl). W tym roku kwotę ewentualnie zebraną w dniu 21.12.2014 r. chcielibyśmy przekazać na leczenie i rehabilitację malutkiej, 4-letniej, bardzo chorej Joasi. Pieniądze będą przeznaczone na jej specjalistyczną, bardzo efektywną, ale kosztowną rehabilitację. Pomimo, że dziewczynka jest bardzo chora to według opinii leczących ją lekarzy i rehabilitantów istnieje szansa na to, że będzie mogła samodzielnie wstać, a w późniejszym czasie poruszać się przy pomocy oczywiście odpowiedniego sprzętu. Aby tak się jednak mogło stać, potrzeba ogromnej pracy rehabilitacyjnej z Joasią i stąd te potrzeby finansowe. W związku z tym co powyżej, jako organizatorzy, aby uzyskać zamierzony cel, to znaczy, aby to przedsięwzięcie przygotować w sposób w pełni profesjonalny, aby miało ono również bardzo szeroki ogólnopolski społecznie pozytywny wydźwięk, w turnieju uczestniczyć będą następujące zespoły: Polonia-Stal Świdnica, Górnik Wałbrzych, Zagłębie Lubin, Lech Poznań – ekipa Piotra Reissa, drużyna Global Boxing Wilczewski, reprezentacja Fundacji „Łączy nas Football” - wyjaśnia prezes Fundacji Wiesław Żurek.

W turnieju wezmą również udział wybitni przedstawiciele innych niż piłka nożna dyscyplin sportowych, np. Paweł Fajdek, bokserzy Mateusz Masternak i Mariusz Wach, przedstawiciele ogólnopolskich mediów sportowych, lokalni i nie tylko politycy oraz piłkarze wielu klubów polskiej ekstraklasy. Podczas imprezy licytowane będą koszulki z autografami najwybitniejszych polskich piłkarzy, m.in. Roberta Lewandowskiego - koszulka Bayernu Monachium, reprezentacyjna koszulka Grzegorza Krychowiaka, reprezentacyjna koszulka Sebastiana Mili, koszulka Artura Sobiecha z Hannoveru 96 z podpisami całego zespołu oraz wiele naprawdę kolekcjonersko bardzo atrakcyjnych koszulek najlepszych klubów polskiej ekstraklasy.

- Turniej odbędzie się 21 grudnia w hali sportowej w Świdnicy na Osiedlu Zawiszów w godzinach 14:45 – 18:00. Drodzy Przyjaciele, Joasia ma już cztery lata, ale ona nie może jak inne dzieci jeździć na rowerku, biegać, bawić się samodzielnie na placu zabaw. Zróbmy zatem razem wszystko, aby zmienić tę sytuację, a jest to realne, stąd nasza inicjatywa... Imprezie patronują Prezydent Miasta Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Agencja Sportowa AS35, Agencja Menadżerska Solsport oraz Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica - kończy Wiesław Żurek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group