Poniedziałek, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 641
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Już niedługo zapłacisz za podatki i opłaty lokalne przez Internet

Środa, 6 czerwca 2018, 11:58
Aktualizacja: 11:59
Autor: red
Miasto Świdnica przygotowuje uruchomienie portalu dającego możliwość interesantom urzędu dokonania płatności, przeglądania i składania wniosków lub deklaracji z tytułu opłat lokalnych i podatków.

Przypomnijmy, że Świdnica wraz z dwunastoma innymi gminami przystąpiła do projektu „Razem dla e-Rozwoju”. Jest on współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Jego celem jest ułatwienie dostępu do usług świadczonych przez Urząd Miejski w obszarze podatków i opłat lokalnych. Wartość zadania to ponad 2,5 miliona złotych, w tym dofinansowanie dla Świdnicy to prawie 200 tysięcy złotych.

W ramach projektu przygotowywany jest dla mieszkańców system, dzięki któremu będzie można uzyskać przez Internet dostęp do informacji o naliczonych podatkach i opłatach, sprawdzić aktualny stan zobowiązań i dokonać ich płatności. System umożliwi przesyłanie dokumentów i wniosków do Urzędu Miejskiego, dzięki temu sprawy będzie można załatwiać w dogodnym dla siebie czasie, 24 godziny na dobę, bez wychodzenia z domu. Korzystanie z serwisu będzie bezpłatne i dostępne dla wszystkich, aby móc w pełni korzystać z jego funkcjonalności niezbędne będzie założenie bezpłatnego Profilu Zaufanego, czyli podpisu elektronicznego, który zastępuje podpis tradycyjny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group