Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 652
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Już za tydzień wyjadą do Zagrzebia– młodzież z Gimnazjum nr 4

Sobota, 17 marca 2012, 9:44
Aktualizacja: 9:46
Autor: red
Świdnica: Już za tydzień wyjadą do Zagrzebia– młodzież z Gimnazjum nr 4
Fot. użyczone
Już tylko tydzień dzieli uczniów Gimnazjum nr 4 w Świdnicy od spotkania ze swoimi rówieśnikami ze szkół partnerskich w Zagrzebiu.

Trwają ostatnie przygotowania do wyjazdu – uczniowie przygotowują wystawę fotograficzną o naszym mieście oraz prezentację pt: „ Jeden dzień z życia nastolatka”. Aby się zakwalifikować na wyjazd uczniowie musieli się wykazać inwencją twórczą, pracowitością i dobrą znajomością języka angielskiego.
Od początku pierwszego półrocza wszyscy uczniowie Gimnazjum nr 4 wiedzieli o wymianach uczniowskich w ramach projektu unijnego pt.: „Young Europeans Say: break walls, be tolerant!”. Na wszystkich chętnych czekały cztery – zupełnie darmowe miejsca na wyjazd do Zagrzebia w Chorwacji. Dla chętnych uczniów zostały przygotowane liczne zadania do zrealizowania, które były oceniane przez koordynatorów projektu i nauczycieli. Do „rywalizacji” zgłosiło się 15 uczniów. Zadania, które mieli przygotować uczniowie to:
Prezentacje multimedialne: „Moja szkoła”, „Moje miasto”, „Mój kraj”

Artykuł do eJournala: „Wolny czas nastolatków w Polsce”

Projekt kartki świątecznej

Projekt logo projektu

Mini słownik polsko- angielski

Wszystkie prace oceniane były pod kątem zawartych w nich informacji, wkładu pracy, pomysłowości i oczywiście musiały być one wykonane w języku angielskim. Wszystkie prace zostały wykonane na bardzo wysokim poziomie i bardzo trudno było wybrać najlepszą czwórkę uczniów. Aż ośmioro z nich wykonało wszystkie prace i włożyło w ich wykonanie sporo wysiłku. Dlatego też po licznych dyskusjach koordynatorki wraz z panem dyrektorem postanowiły nagrodzić aż ośmioro uczniów. Szczęśliwcami, którzy w dniach 24 – 30 marzec odwiedzą szkołę w Chorwacji są:
1. Natalia Horadczuk z klasy 1b
2. Natalia Curry z klasy 1b
3. Natalia Rurzyńska z klasy 2b
4. Paulina Sobiś z klasy 2b
5. Kornel Piwowarczyk z klasy 2c
6. Klaudia Karniej z klasy 3a
7. Izabela Augustyniak z klasy 3b
8. Dawid Michałek z klasy 3b

Uczniowie ci przygotowali również własne autoprezentacje, które zostały wysłane do szkół w Szwecji i Chorwacji. Te informacje, jak również prezentacje, które szkoła otrzymała od partnerów pozwolą wszystkim uczniom trochę dowiedzieć się na własny temat tuż przed pierwszym spotkaniem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group