Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1211
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kalno: Kalno dla Jasia

Środa, 8 lipca 2020, 9:16
Aktualizacja: 9:17
Autor: red
Kalno: Kalno dla Jasia
Fot. UM Strzegom
Mieszkańcy Kalna włączyli się w charytatywną akcję #gaszynchallenge zorganizowaną na rzecz chorych dzieci. Swoją pomoc i wsparcie zadeklarowali Jasiowi, który urodził się z lewostronnym rozszczepem warki i wyrostka zębodołowego oraz obustronnym rozszczepem podniebienia miękkiego i twardego.

Przed Jasiem jeszcze kilka operacji i długa rehabilitacja neurologopedyczna. W akcję zaangażowało się również Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Kalinów”. Pomoc nie ograniczyła się tylko do wspólnego #gaszynchallenge. Mieszkańcy Kalna przekazali także na rzecz chorego chłopca 15 worków nakrętek.
– Akcja #gaszynchallenge okazała się wielkim sukcesem, dlatego naszym wsparciem postanowiliśmy objąć Jasia, który jest mieszkańcem wsi Tomkowa i potrzebuje pomocy. Uzbieraliśmy dla Jasia 15 worków nakrętek, ale wiedzieliśmy, że to zbyt mało. Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego „Kalinów” zwołało akcję, w której uczestniczyło ponad 80 osób, aby pompować albo wykonać przysiady. Zebraliśmy łącznie 2.500 tys. złotych – mówi Ewa Wołek mieszkanka Kalna.

Mieszkańcy Kalna przygotowali dla Jasia jeszcze jedną niespodziankę.
– Do Kalna Jasiu przyjechał wspólnie z rodzicami i dziadkami. Otrzymał od Stowarzyszenia zabawkową koparkę i od razu chciał się bawić. To już druga akcja #gaszynchallenge, do której przystąpili mieszkańcy Kalna. Nie zatrzymujemy się, nadal zbieramy nakrętki i zawsze służymy pomocą. Do kolejnej akcji dla Jasia nominujemy: Wieś Tomkowa, Drużynę Piłkarską Darbor Bolesławice oraz KGW Wierzbna i pomagamy dalej – dodaje Ewa Wołek z Kalna.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group