Czwartek, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 1234
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kalno: Kalno z ziemniakami

Sobota, 2 października 2021, 13:37
Aktualizacja: 13:37
Autor: red
Kalno: Kalno z ziemniakami
Fot. UM Żarów
Konkursy z ziemniakiem w roli głównej, zlot starych traktorów i maszyn rolniczych, mecz piłki nożnej, kino plenerowe i wspólna zabawa do późnych godzin wieczornych.

Jak co roku, mieszkańcy Kalna zorganizowali w swojej miejscowości Święto Pieczonego Ziemniaka. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, tym bardziej, że każdy mógł zaprezentować się i ubrać w stylu wiejskim. Toteż na imprezie dominowały koszule w kratę, jeansy, kowbojki i kapelusze. Organizatorzy przygotowali także wiele atrakcji dla najmłodszych. Był konkurs na „Najpiękniej ozdobionego Ziemniaka " oraz „Największego Ziemniaka" . Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody, które wręczali organizatorzy imprezy i burmistrz Leszek Michalak. Wielu emocji i śmiechu dostarczył także mecz piłki nożnej, zorganizowany przez klub sportowy Błyskawica Kalno „Kawalerowie na Żonatych ".

- Podczas imprezy, po raz pierwszy odbył się Zlot Starych Traktorów i Maszyn Rolniczych, zorganizowany przez Agencję Geospace z Kalna. Każda maszyna była opatrzona tabliczką informacyjną i w ten sposób można było poznać historię tych ciężkich pojazdów. Maszyny wzbudziły wielką sensację wśród naszych najmłodszych mieszkańców, którzy chętnie korzystali z przejażdżek po boisku na przyczepce traktora. Koło Gospodyń Wiejskich z Kalna zadbało o poczęstunek, pajda chleba ze smalcem i ogórkiem królowała na każdym stole, bo przygotowaliśmy trzy rodzaje smalcu: tradycyjny z mięsem i cebulką, pieczarkami, jabłkiem i żurawiną. Nie zabrakło pysznych ciast naszych gospodyń i deserów firmy Art CAKES z Kalna, mięsa z grilla i kiełbasek, a przede wszystkim wielkiego ogniska i pieczonych ziemniaczków z sołtysowego pola, które do późnej nocy piekły się i ciągle było mało... – mówi Ewa Wołek mieszkanka Kalna. I dodaje. – Cieszymy się bardzo, że nasza mała miejscowość i lokalne Święto Ziemniaka zyskuje wielką popularność w okolicy i gminie Żarów. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie, serdeczną atmosferę i ciepłe słowa podziękowań i zachwytów, które słychać było na każdym kroku. Dziękujemy za przybycie naszej władzy, panu Burmistrzowi Leszkowi Michalakowi i Przemysławowi Sikorze, znajomym, sąsiadom i mieszkańcom.

Atrakcją towarzyszącą było także kino plenerowe 12 edycji Different Point of View zorganizowane przez Fundację Inicjatywa B. Święto Pieczonego Ziemniaka zakończyło się wspólną imprezą taneczną do późnych godzin wieczornych. Specjalnie dla mieszkańców przygrywał zespół AORTA, który zachęcał wszystkich do tańca. Taki koncert na żywo odbywał się w Kalnie po raz pierwszy. Dyskotekę pod gwiazdami poprowadził DJ Peqtus, który również zachęcił uczestników do wspólnej zabawy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group