Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1201
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mrowiny: Kanalizacja w Mrowinach

Piątek, 28 lutego 2020, 9:29
Aktualizacja: 14:30
Autor: red
Mrowiny: Kanalizacja w Mrowinach
Fot. UM Żarów
Kontynuujemy prace przy budowie kanalizacji w Mrowinach. Właśnie rozpoczął się trzeci etap tej inwestycji. W tej chwili roboty prowadzone są na odcinku ulicy Sportowej.

Odtwarzana jest także nawierzchnia asfaltowa, która w wyniku inwestycji uległa zniszczeniu. Dzięki temu kierowcy będą mogli poruszać się nową drogą asfaltową. Dotychczasowa była w bardzo złym stanie technicznym i wymagała pilnej naprawy.

- Rozpoczęliśmy trzeci etap budowy kanalizacji od ulicy Sportowej w Mrowinach. W tej chwili prowadzimy roboty ziemne na położeniu rury kanalizacyjnej, gdzie znajduje się główny ciąg. W kolejnym etapie prace prowadzone będą na skrzyżowaniu ulic Sportowej i Myśliwskiej. Inwestycja wiąże się z uciążliwościami drogowymi, ale jako wykonawca tego zadania, na tydzień wcześniej przed realizacją danego odcinka informujemy mieszkańców o mających nastąpić utrudnieniach – mówi Patryk Rogala kierownik budowy z Przedsiębiorstwa Robót Wodnych i Ekologicznych EKO-WOD.

Budowa kanalizacji w Mrowinach to inwestycja, która współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej. Przypomnijmy, że w ramach tego dużego zadania inwestycyjnego wykonane zostały prace kanalizacyjne w Łażanach, przy pierwszym i drugim etapie kanalizacji w Mrowinach, Kalnie oraz Żarowie na osiedlu domków jednorodzinnych.

Budowa kanalizacji w Mrowinach, Kalnie i Żarowie realizowana jest w ramach dużego zadania, którego całkowita wartość wynosi 29.316.533,00 złotych. Dofinansowanie zostało przyznane z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 11.940.907,76 złotych. Trzeci etap budowy kanalizacji w Mrowinach to koszt 8.023.880,00 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group