Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 1329
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Strzegom: Kanalizacja z Polskiego Ładu

Piątek, 18 marca 2022, 9:47
Autor: red
Gmina Strzegom: Kanalizacja z Polskiego Ładu
Fot. UM Strzegom
Trwają roboty budowlane związane z realizacją zadania inwestycyjnego pn. "Zakończenie kanalizacji sanitarnej w gminie Strzegom etap I – budowa kanalizacji we wsiach Skarżyce i Grochotów". Prace rozpoczęto od budowy sieci kanalizacji tłocznej w Grochotowie.

Łącznie wybudowanych zostanie prawie 8,25 km sieci kanalizacji grawitacyjno-tłocznej. Ze względu na ukształtowanie terenu zamontowane zostaną również 2 przepompownie ścieków.

Zgodnie z podpisaną umową z wykonawcą zadania, czyli firmą HYPMAR Mariusz Hypta z Modlęcina, zakończenie prac planowane jest w styczniu 2024 r.

Całość zadania to kwota ok. 7,36 mln zł, z czego blisko 7 mln zł to dotacja ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 95% dofinansowania. Wkład własny inwestora wynosi 5%.

Inwestorem bezpośrednim zadania jest gmina Strzegom, która jest beneficjentem dofinansowania, natomiast rolę inwestora zastępczego pełni przedsiębiorstwo Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Strzegomiu, które ma za zadanie koordynowanie prac budowlanych.

- W związku z trwającymi pracami i utrudnieniami w ruchu drogowym prosimy mieszkańców o wyrozumiałość i cierpliwość - podkreśla Dorota Borkowska, prezes strzegomskiej spółki.

Do skanalizowania pozostanie już tylko jedna miejscowość w gminie - Stawiska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group