Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 832
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kara za nakłanianie do przemocy

Wtorek, 19 maja 2015, 13:11
Aktualizacja: 13:12
Autor: red.
Świdnica: Kara za nakłanianie do przemocy
Fot. archiwum
Do 12 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm mężczyznom zatrzymanym za rozbój oraz do 5 lat pozbawienia wolności może grozić 35– letniej kobiecie za nakłanianie do zmuszenia siłą do zwrotu wierzytelności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadząc czynności w sprawie rozboju na mieszkańcu Świdnicy ustalili i zatrzymali 3 osoby, które teraz za swoje czyny odpowiedzą przez Sądem.

Zatrzymana została 35-letnia mieszkanka Gminy Świdnica, której znudziło się czekanie na spłatę zaciągniętej u niej pożyczki wobec czego by przyspieszyć odzyskanie swoich pieniędzy nakłaniała dwóch mężczyzn 24-latka oraz 35-latka do tego by zmusili siłą i przemocą mieszkańca Świdnicy do zwrotu jej pieniędzy.

Zatrzymani zostali mężczyźni 35-letni mieszkaniec Świdnicy oraz 24-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego, którzy spełniając prośbę kobiety „postarali się” jeszcze bardziej - biciem i kopaniem po całym ciele doprowadzili mężczyznę do stanu bezbronności, kradnąc mu dokumenty oraz telefon komórkowy wartości 50 złotych.

Utracone przedmioty zostały odzyskane.

Po zatrzymaniu wszyscy usłyszeli zarzuty. Wobec 35-letniej kobiety oraz 35-letniego mężczyzny Prokurator Rejonowy w Świdnicy zastosował dozór. Natomiast 24-latek okazał się osobą poszukiwaną i został odwieziony do Zakładu Karnego gdzie „zapomniał” powrócić po udzielonej przepustce.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group