Karolina nie zwalnia tempa, Jaworzyna Śląska lepsza od Witkowa

Wiadomości: Puchar Polski
Środa, 28 września 2011, 21:42
Aktualizacja: 21:44
Po siedmiu zwycięstwach w piłkarskiej klasie A przyszła wygrana w I rundzie Pucharu Polski na szczebli OZPN Wałbrzych. W 1/16 finału Karolina Jaworzyna Śląska pokonała na własnym terenie występujący w wałbrzyskiej okręgówce Grom Witków 3:1.

W pierwszej połowie przewaga gospodarzy nie podlegała żadnej dyskusji, a Karolina udokumentowała to zdobyciem trzech bramek. Prowadzenie miejscowym dał w 13. minucie Ptak, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul bramkarza gości Iwaniczuka na nim samym. W 25. minucie było już 2:0, dobre dogranie od Czykiety wykorzystał Ptak zdobywając swojego drugiego gola. W 32. minucie na 3:0 podwyższył Ignatowicz i takim rezultatem zakończyła się pierwsza część gry.

Po zmianie stron do odrabiania strat rzucili się goście, ale dobrze w jaworzyńskiej bramce spisywał się Wojcieszek. Piłkarze Gromu dopięli swego w 75. minucie zdobywając pierwszego gola i zbliżając się do przeciwników. Z rzutu wolnego dobrze przymierzył Marcin Cegielski, błąd popełnił w tej sytuacji Wojcieszek, a futbolówka wpadła do siatki. Pomimo sytuacji z obydwu stron wynik nie uległ już zmianie, Karolina pokonała Grom 3:1 awansując do kolejnej rundy, gdzie zagra z lepszym z pary: LKS Bystrzyca Górna – Polonia Świdnica.

Karolina Jaworzyna Śląska – Grom Witków 3:1 (3:0)

Karolina: Wojcieszek, Czykieta, Borys, Bal (76’ R. Charytanowicz), M. Krawczyk (67' Sionkowski), Myśliński, Ptak (82' Zielonka), Ignatowicz, T. Krawczyk, Ratajczyk, Skupniewicz (76' Sienkiewicz)

Grom: Iwaniczuk, Solarz, M. Cegielski, M. Kujawa, A. Kujawa (46' Żołnierek), Ł.Cegielski, A. Kloc (70' P. Kloc), Ludwik, Zacharski, Stachyra, Maziarz (46' I. Mlak)

~POLONIA 28-09-2011 22:05
Niestety nie do końca zagra z lepszym z pary LKS-POLONIA bo zwycięzca tego meczu zagra z wygranym pary Stal Świdnica-Bielawianka Bielawa;)
~ 28-09-2011 22:20
nie prawda.... sprawdz sobie na stronie ozpn walbrzych ;)
~ 28-09-2011 22:21
źle prawisz... wygląda to tak: :))) STAL Świdnica/Bielawianka Bielawa - VICTORIA Świebodzice "O" LKS Bystrzyca Górna/POLONIA Świdnica - KAROLINA Jaworzyna Śląska "A"
~ 28-09-2011 22:24
~POLONIA 28-09-2011 22:29
Albo tak: Śnieżnik Domaszków 2-4 Kryształ Stronie Śląskie 28 września, 16:00 Tarnovia Tarnów (k. Kłodzka) 5-4 Unia Złoty Stok 28 września, 16:00 Henrykowianka Henryków 1-7 Nysa Kłodzko 28 września, 16:00 Polonia Ząbkowice Śląskie 1-8 Piast Nowa Ruda 28 września, 16:00 Polonia Bystrzyca Kłodzka 3-5 Iskra Jaszkowa Dolna 28 września, 16:00 Bielawianka Bielawa (juniorzy) 3-6 Pogoń Pieszyce 28 września, 16:00 Lechia II Dzierżoniów 3-0 Lechia Dzierżoniów 28 września, 16:00 Zjednoczeni Ścinawka Średnia 1-0 Orzeł Ząbkowice Śląskie 28 września, 16:00 Górnik Boguszów-Gorce 6-1 AKS Strzegom 28 września, 16:00 Zieloni Łagiewniki - Zjednoczeni Żarów 28 września, 16:00 (10) Stal Świdnica - Bielawianka Bielawa (11) / w pierwotnym terminie (28 września, 16:00) mecz odwoła
~POLONIA 28-09-2011 22:30
(11) / w pierwotnym terminie (28 września, 16:00) mecz odwołany LKS Bystrzyca Górna - Polonia/Sparta Świdnica 5 października, 15:00 (12) / w pierwotnym terminie (28 września, 16:00) odwołany z powodu meczu gości w lidze Granit Roztoka 1-6 Victoria Świebodzice 28 września, 16:00 nieznany ? - Tomasz Diduszko 9, 30, Robert Borkowski 33, 39, Paweł Martynoga 36, Tomasz Borgoń 83 Karolina Jaworzyna Śląska 3-1 Grom Witków 28 września, 16:00 Podgórze Wałbrzych - MKS Szczawno Zdrój 28 września, 16:00 (15) Zdrój Jedlina Zdrój 0-5 Biały Orzeł Mieroszów 28 września, 16:00 1/8 finału - 5 października Kryształ Stronie Śląskie - Tarnovia Tarnów (k. Kłodzka) 5 października, 15:00 Nysa Kłodzko - Piast Nowa Ruda 5 października, 15:00 Iskra Jaszkowa Dolna - Pogoń Pieszyce 5 paździer
~POLONIA 28-09-2011 22:31
Iskra Jaszkowa Dolna - Pogoń Pieszyce 5 października, 15:00 Lechia II Dzierżoniów - Zjednoczeni Ścinawka Średnia 5 października, 15:00 Górnik Boguszów-Gorce - 5 października, 15:00 (10) 5 października, 15:00 (11) - (12) Victoria Świebodzice - Karolina Jaworzyna Śląska 5 października, 15:00 - Biały Orzeł Mieroszów 5 października, 15:00 (15)
~karolina-fans 29-09-2011 8:26
U nas jest juz potwierdzone, ze czekamy na Polonie wkolejnej rundzie! Przy okazji zapraszamy na nasza strone www.mksfans.bnx.pl
~ 29-09-2011 8:58
czemu nie bronil Burdzy??
~pumeksior 29-09-2011 9:01
Trener daje pograć wszystkim a spotkania pucharowe są do tego najlepszą okazją.
~ 29-09-2011 9:57
a moze jest to slaba postawa w ostatnich meczach ?
~ 29-09-2011 10:50
a dlacvzego miał bronić burdzy? połowa straconych bramek w lidze to jego zasługa...
~MKS 29-09-2011 11:34
Po co dyskutujecie o tym na forum. Pogadajcie na meczu.
~mks 29-09-2011 13:25
panowie trzeba pogodzić sie z tym że jest on pierwszym bramkarzem i bedzie do konca sezonu wiec albo to wkoncu zaakceptujecie albo zajmijcie sie czym innym...jestes kozakiem anonimie przyjdz na mecz i powiedz mu w cztery oczy jak bardzo cie to boli :) kazdy z tych chlopakow stara sie tak samo i nie rozumiem waszych pretensji jest pierwsze miejsce w lidze wiec o co loto???
~anonim 29-09-2011 13:34
burdzy to największy burak w okolicy, nikt go nie lubi
~ 29-09-2011 19:49
uwierz mi że też ma na was wyjeb... :D
~ 30-09-2011 10:45
poki co szczescie sie do was usmiecha i jakos cudem wygrywacie te mecze w koncowka. Jak dla mnie za duzo tracicie bramek. nie macie trenera to nikt chyba tego nie widzi. ciekawe co bedzie jak przegracie 2-3 mecze? szczerze ?? bez trenera ta druzyna daleko nie pociagnie nawet mimo dobrego staru.
~Karim 30-09-2011 13:09
Masz rację. Tymczasowo seniorów i juniorów prowadzi jeden trener ale na dłuższą metę tak być nie może.
~Karim 30-09-2011 13:25
~Maciej K. 30-09-2011 15:12
Jako kibic z jaworzyny to mam nadzieje ze na zimę znajdą trenera. Moim zdaniem obecny trener powinien zostać bo jak widać na boisku potrafi ustawić chłopaków! Ja wiem że zaraz bedą komentarze typu "każdy trener z takimi zawodnikami odniósłby sukces", Ale wydaje mi się że dużo pomogło to że on od kilkunastu lat obserwował jaworzynę i nie musiał miejscowych zawodników próbować na różnych pozycjach bo wie kto gdzie najlepiej się czuje. Tak samo większość zawodników dojezdnych widział w akcji w karolinie lub gdzieś w innych klubach i miał prościej!
~pumeksior 30-09-2011 16:51
pozyjemy ,zobaczymy.decyzja i tak nalezy do zarzadu.nie bez znaczenia pozostaje stanowisko zawodnikow w tej sprawie a z tego co mi wiadomo bardzo sobie chwala wspolprace z obecnym trenerem.moim zdaniem wystarczy znalezc trenera juniorom i po krzyku.