Czytających: 2229

Puchar Polski: Karolina nie zwalnia tempa, Jaworzyna Śląska lepsza od Witkowa

Środa, 28 września 2011, 21:42
Aktualizacja: 21:44
Po siedmiu zwycięstwach w piłkarskiej klasie A przyszła wygrana w I rundzie Pucharu Polski na szczebli OZPN Wałbrzych. W 1/16 finału Karolina Jaworzyna Śląska pokonała na własnym terenie występujący w wałbrzyskiej okręgówce Grom Witków 3:1.

W pierwszej połowie przewaga gospodarzy nie podlegała żadnej dyskusji, a Karolina udokumentowała to zdobyciem trzech bramek. Prowadzenie miejscowym dał w 13. minucie Ptak, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul bramkarza gości Iwaniczuka na nim samym. W 25. minucie było już 2:0, dobre dogranie od Czykiety wykorzystał Ptak zdobywając swojego drugiego gola. W 32. minucie na 3:0 podwyższył Ignatowicz i takim rezultatem zakończyła się pierwsza część gry.

Po zmianie stron do odrabiania strat rzucili się goście, ale dobrze w jaworzyńskiej bramce spisywał się Wojcieszek. Piłkarze Gromu dopięli swego w 75. minucie zdobywając pierwszego gola i zbliżając się do przeciwników. Z rzutu wolnego dobrze przymierzył Marcin Cegielski, błąd popełnił w tej sytuacji Wojcieszek, a futbolówka wpadła do siatki. Pomimo sytuacji z obydwu stron wynik nie uległ już zmianie, Karolina pokonała Grom 3:1 awansując do kolejnej rundy, gdzie zagra z lepszym z pary: LKS Bystrzyca Górna – Polonia Świdnica.

Karolina Jaworzyna Śląska – Grom Witków 3:1 (3:0)

Karolina: Wojcieszek, Czykieta, Borys, Bal (76’ R. Charytanowicz), M. Krawczyk (67' Sionkowski), Myśliński, Ptak (82' Zielonka), Ignatowicz, T. Krawczyk, Ratajczyk, Skupniewicz (76' Sienkiewicz)

Grom: Iwaniczuk, Solarz, M. Cegielski, M. Kujawa, A. Kujawa (46' Żołnierek), Ł.Cegielski, A. Kloc (70' P. Kloc), Ludwik, Zacharski, Stachyra, Maziarz (46' I. Mlak)