Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 631
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Karta dużej rodziny z dużymi zniżkami

Piątek, 24 stycznia 2014, 14:15
Aktualizacja: Niedziela, 26 stycznia 2014, 17:29
Autor: red.
Świdnica: Karta dużej rodziny z dużymi zniżkami
Fot. użyczone
Bilsko 180 rodzin ze Świdnicy zainteresowanych jest Świdnicką Kartą Dużej Rodziny. Specjalna karta będzie wydawana od lutego, a w połowie stycznia ruszył punkt informacyjny i rozpoczęło się przyjmowanie wniosków. Kompletne wnioski złożyło już 30 rodzin, w których karty otrzyma pięć, a nawet osiem osób.

Zdajemy sobie sprawę, że większa liczba dzieci to nie tylko radość, ale też obciążenie. Karta Dużej Rodziny ma być takim sygnałem, że każda świdnicka rodzina, również ta duża jest dla nas bardzo ważna, bo właśnie wokół rodzin buduje się przecież życie całego miasta. Chcemy również, by mieszkańcy mogli pełniej i częściej korzystać z oferty kulturalnej, rozrywkowej czy też sportowej, stąd też konkretne rabaty – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Uchwałę o wprowadzeniu Karty pod koniec listopada jednogłośnie podjęła Rada Miejska w Świdnicy. Od lutego mieszkańcy będą mogli liczyć nawet o połowę tańsze bilety miesięczne komunikacji miejskiej. Na lodowisko lub basen dziecko będzie mogło wejść bezpłatnie, a rodzic w cenie biletu ulgowego, podobnie do Muzeum Dawnego Kupiectwa. Do tego liczne obniżki cen bądź bezpłatne wejścia na imprezy organizowane przez Świdnicki Ośrodek Kultury.

Oszczędności dla statystycznej 5-osobowej rodziny tylko w związku z ulgami w komunikacji miejskiej i niższymi płatnościami za przedszkole i żłobek szacowane są na ok. 2.200 zł rocznie. Korzystanie z oferty kulturalnej
i sportowej to kolejne ok. 1.700 zł rocznie oszczędności. Tak więc korzyści dla rodzin będą jak najbardziej wymierne.

Program Świdnicka Karta Dużej Rodziny adresowany jest do rodzin z jednym lub dwojgiem opiekunów oraz trojgiem lub więcej dzieci. Nie ma znaczenia dochód osiągany przez rodziców, trzeba natomiast mieszkać razem na terenie miasta Świdnicy. Wprowadzone zostały już liczne ulgi jednostek miejskich. Wkrótce pojawią się propozycje promocyjne od świdnickich firm.

Tutaj możemy się spodziewać tańszych zakupów, ofert weekendowych, sezonowych lub w określonych dniach i godzinach. Zasada jest prosta: zostań naszym klientem wraz z całą rodziną, a my przygotujemy dla ciebie specjalną ofertę! Wachlarz możliwości jest bardzo duży, a wszelkie informacje znajdować się będą na dołączonym do każdej Karty wykazie oraz już wkrótce na stronie projektu: www.karta.swidnica.pl – mówi Tomasz Kościów koordynator Karty w świdnickim urzędzie.

Jak można otrzymać kartę?
Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek w pokoju nr 1, na parterze budynku Urzędu Miejskiego w Świdnicy (ul. Armii Krajowej 49). Wnioski przyjmowane są w dni robocze w godz. 9.00-13.00, a we wtorki w godz. 13.00-17.00.
A następnie, po pierwszym lutego, Świdnicką Kartę Dużej Rodziny (dla każdego członka rodziny) będzie można odebrać i z niej korzystać!

Zapraszamy przedsiębiorców!
Do programu może przystąpić każda firma działająca w Świdnicy, w każdym momencie jego trwania (wzór porozumienia w załączniku). Firma uczestnicząca w programie udziela rabatów na swoje usługi i produkty, w zamian posługuje się specjalnym oznakowaniem, dzięki czemu zyskuje wizerunek przyjazny rodzinie. Wielkość rabatów, rodzaj ulg, promocji zależy od podmiotu udzielającego, konsultowany jest z Koordynatorem Programu. Wkrótce na www.karta.swidnica.pl znajdować się będą informacje o wszystkich rabatach, promocjach i uczestniczących podmiotach.
Osoba do kontaktu: TOMASZ KOŚCIÓW, Koordynator Programu / Urząd Miejski w Świdnicy, tel. 603 521 509, e-mail: t.kosciow@um.swidnica.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group