Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 951
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Kary za niesegregowanie śmieci. Są już pierwsze zgłoszenia

Wtorek, 18 kwietnia 2017, 11:28
Aktualizacja: Środa, 19 kwietnia 2017, 14:17
Autor: red
Strzegom: Kary za niesegregowanie śmieci. Są już pierwsze zgłoszenia
Fot. UM Strzegom
Każdy właściciel ma obowiązek złożenia deklaracji, w której oświadcza, czy będzie segregował odpady oraz zaopatrzenia się w pojemniki lub worki na odpady na terenie swojej nieruchomości.

Jeżeli narusza ten obowiązek, to wykonawca usługi zobowiązany jest do powiadomienia o tym gminę. W związku z tym, w przypadku stwierdzenia braku prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów lub braku pojemników, podmiot ten kieruje sprawę na Policję w celu działania zmierzającego do pociągnięcia właściciela nieruchomości do odpowiedzialności za wykroczenie celem nałożenia kary grzywny.

W gminie Strzegom są już pierwsze zgłoszenia tych nieprawidłowości. Każda podobna sytuacja przedstawiona na fotografiach jest rejestrowana i kierowana na Policję. Mieszkańcy niestosujący tych zasad, poniosą konsekwencje. - W wykroczeniach przeciwko przepisom porządkowym wydanym z upoważnienia ustawy, kara grzywny została określona do 500 zł.
- Może ona zostać nałożona za każde naruszenie przepisów ustawy, dlatego jej rzeczywista kwota może być znacznie wyższa - wyjaśnia Jolanta Dryja, naczelnik Wydziału Gospodarki Odpadami Komunalnymi w UM w Strzegomiu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group