Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1225
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kasprowiczanie gościli Pawła Wysoczańskiego

Czwartek, 20 października 2011, 2:11
Aktualizacja: 11:58
Autor: red.
Świdnica: Kasprowiczanie gościli Pawła Wysoczańskiego
Fot. archiwum
W miniony poniedziałek 17. października w I LO odbyło się spotkanie klas: drugiej i trzeciej o profilu humanistyczno – filmowym z absolwentem tej szkoły Pawłem Wysoczańskim, reżyserem filmowym, twórcą filmów dokumentalnych (m. in. „W drodze”– filmu nagradzanego na licznych festiwalach, „Punkt widzenia”).

Paweł Wysoczański pojawił się w Świdnicy w związku z IV Festiwalem Filmów Dokumentalnych „Okiem młodych”, podczas którego miała miejsce dolnośląska premiera jego najnowszego filmu „Kiedyś będziemy szczęśliwi”. Z racji tego, iż kasprowiczanie uczestniczyli również w tym festiwalu, pierwsza część rozmowy dotyczyła premierowego pokazu. Reżyser w przystępny i jasny sposób przedstawił przesłanie swojego dokumentu, wyjaśnił powody użycia konkretnych rozwiązań formalnych. Przy okazji pojawiły się refleksje o jego widzeniu roli twórcy filmowego i charakterze dzieła filmowego. Dokumentalista opowiadał o źródłach swoich inspiracji, ludziach, którzy okazali się istotni w jego drodze zawodowej, np. Robercie Glińskim, najbliższych planach, także dotyczących realizacji filmu fabularnego.

Młodzież dopytywała się o różnice pomiędzy łódzką Filmówką, a katowickim Wydziałem Radia i Telewizji, którego absolwentem jest Paweł Wysoczański. Uzyskała konkretne informacje o warunkach studiowania, zasadach rekrutacji i sytuacji młodych filmowców. Energia Pawła udzieliła się uczestnikom spotkania, którzy po jego zakończeniu pozytywnie je komentowali:

Pan Paweł zrobił fantastyczne wrażenie. Był przyjazny i ogarnięty w dziedzinie, którą się zajmuje. To otwarty człowiek. Na zadawane pytania odpowiadał wprost, nie mącił. Podobała mi się jego szczerość i bezpośredniość.

Nie jest łatwo o takie entuzjastyczne opinie młodych ludzi. Pawłowi Wysoczańskiemu to się udało. Trzymamy kciuki za jego udział w Festiwalu Filmowym w Dreźnie i za kolejne produkcje.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group